Kedilerimin İnanılmaz Tüy Dökmesi

Esrakaya12

Kedilerim inanılmaz tüy döküyor durduramıyoruz malt veriyorum mamasını değiştirmedik arada sadece arada su ve mama kabını temizleyi unutuyorum o kadar.

14 CEVAP

Cennet29

Yaşadıkları yazmışım YALADIKLARI ☺️

Cennet29

Tüy dökümü asla tamamen durmaz. Malt vermekte tüy dökümünü durduracak bişey değil ztn o sadece yaşadıkları tüyleri kaka yoluyla atabilmeleri için kullanılır. Balık yağı kullanabilirsiniz biraz dökülmesine faydası olur. Birde düzenli tarayın. Onlara yarayan bir kuru mama kullanın. Bazı mamalarda tüy dökümü yapabilir

Cennet29

Bonnie marka çok kalitesiz malesef. Kedilerinize sevecekleri başka mama bulmanız da fayda var

Tutu245

Benim kızımda sahiplendiğimde çok sağlıksız ve çok tüy döküyordu hills kuzu etli mama aldım ve mamasına vitamin damlatıyorum ayrıyetten maltınıda tüy sağlığı olanlardan alın yaş mama olarak da genelde kuzu etli ve balıklı tercih edin ciddi anlamda tüy dökülmesi azalmıştı her gün tarıyorum nerdeyse tarakda hiç tüy olmuyor üstümüzw bile tek tük tüy geliyor du şuan dopum yaptığı için tavuklu mama veriyorum ve anında tüyleri dökülmeye başladı tavsiyem kuzu etli mama vermeniz ve vitaminlerini aksatmayın kedim çok seçiçidir mama ayırır ama asla hills e hayır demez

blue_hpood

yukarıda da arkadaş yazmış, vetoskin evet! dikkate alın derim:)
bu arada mama ve su kabını mümkünse her yemekten sonra temizleyin, suyunu 6 saatte bir değiştirmeye gayret edin.

Lalis

Mama ve su kabını her gün temizleyebilirseniz iyi olur hatta günde bir iki kez su kabını yeniliyorum ben yerde olduğu için toz olabiliyor, kedinizi taramanızı tavsiye ederim kan dolaşımı harekete geçer ölü tüyler gider ve diger tuyleri daha sağlıklı olacaktır bu da dökülmesini engeller, malt dökülen tüyleri tuvaletiyle rahatça atmasını sağlar.İlkbahar sonbahar gibi mevsim geçişlerinde tüy dökülmesi normal olarak kabul edilir ama uzun sürerse bağışıklık sisteminden alerjiye mantara parazitlere kadar birçok sebebi vardır tüy dökülmesinin ve bol su içmesi kedilerin kürkü için faydalıdır.

Lalis

Evet Cennet29 a katılıyorum balık yagindaki omega 3 de tüylere iyi gelir

Esrakaya12

Hayır yanlış anladınız maltı değiştirmedim diyecektim balık yağı tarzı şeyleri yemiyorlar ciğer ve sebze püre yapıp veriyorum sağlıklı besleniyorlar tüyleri parlak ama ona rağmen dökülüyor

Esrakaya12

Lalis uzun süredir böyleler 4 mevsim tüy döküyorlar

Cemalchief

Nd kisirlastirilmis ata tahilli tavuklu mama kullaniyoruz ve vetoskin takviye kullaniyoruz neredeyse sifir tuy dokulmesi var :)

Lalis

İnanın elimde fırça, rulo toplayıcı, bant, ıslak mendil geziyorum bende tüy topluyorum çok anormal bir dökülme yok ama yine de günlük rutinimin içinde bunlar tariyorum her gün genelde pek sevmeseler de taranmayı sağlıkla ilgili sorunları yok demişsiniz ona sevindim sorunları olmasın da ben razıyım fırça elimde gezinmeye😊 gül ve diken olayı misali👍

Esrakaya12

Bende mama değiştirmek isterim ama o bonnie markasını seviyorlar.

blue_hpood

ben her gün fırçayla ve haftada bir furminatörle tarıyorum, maması n&d, haftada neredeyse 2-3 gün ciğer, kuzu, tavuk veya dana haşlama yiyor. sık sık ev yoğurdu ve arada bir parça haşlanmış yumurta. tüm bunlara rağmen müthiş şekilde arttı tüy dökümü. suzionline sitesinde çok güzel bir vitamin gördüm ismini hatırlayamıyorum şu an ama bakarsanız bulursunuz, fiyatı 600 lira olduğu için alamadım fakat tüy dökümüne ciddi derecede iyi geldiği yazıyordu, içeriğini de çok beğenmiştim ama tabii ki alamadım:’) maddi durumunuza göre engellemeniz mümkün yani. yalnızca traş ettirmeyin, yeterli.

Cemalchief

Vetoskin gercekten faydalı bir takviye, nd oncesinde proplan kullaniyorduk nispeten fazla tuy dokulmesi vardı Nd ye gecince hic yok neredeyse, 1 ay sonra nd tahillinin balikli serisine gecis yapacagiz bakalim orada durum nasil