Kedimin Cinsi %100 Scottish Fold Mu

Benpambik

Merhaba, sizce bu kedicik cinsi tam scottish mi kırma mi değerlendirir misiniz rica etsem?

3 CEVAP

Lalis

Öncellikle umarım yüzde yüz scottish değildir diye temennide bulunuyorum mutasyon vs sağlık risklerinden dolayı.Genellikle gözleri yuvarlak baykuş gibi, bakır ya da altın renginde kafaları yuvarlak kürkleri gri hastalık geni taşıyanların çoğunun kuyruğu bodur ve kısa, parmak yapılarında düzensizlikler iri patiler burun basıklığı gibi özellikler var ama hepsinde bunlar olacak diye bir kaide yok tabii.Sizin kediniz kırma gibi göz yapısı daha çekik ancak yine de yukarıda sayılanlar olmasa bile kulaktan dolayı o gen mevcut.

Sunahera

Benim kızıma benziyor scottish straight anne yada babanın British geni ağır basmış olabilir. Kırık kulaklara oranla kalıtsal gen hastalıkları daha az görülüyor. Ama yinede veterinere danışmakta fayda var.

HisaNur

Bence bu kirma british ile scotish kirmasi