Mamasını Aralıklarla Yemesinin Sebebi?

pistan32

Kedim mamasını kabına koyunca çoğu kedi gibi hapur hupur yemiyor.Önce pati atıp bir tane yere düşürüyor onun tadına bakip koydugum mamanin bir kismini yiyip kalan kisminida araliklarla yiyor.Mamasini beğenmeme ihtimaline karşı birkaç farkli mama yapip verdim onlarida ayni sekilde taksit taksit yedi.Mamasını ideal ölçülerde veriyorum. Kabida gayet rahat yiyebilecegi bir kap.Sizce böyle davranmasının sebebi nedir?

3 CEVAP

Mischka

Öncesinde kuru mama yememișse, özellikle sabahları, yaș mamayı soluksuz bitiriyor benim canavar, bıraksan koca konserveyi yer. Eğer gün içinde verirsem, öncesinde karnını doyurduysa oyun oynuyor, gidip gelip patileyip dağıtıyor, bir ki lokma tadına bakıp kaçıyor.

DEMET92

benimki de bir pati atıyor yere düşürüp yemeği seviyor ama az az yiyor. aalıkla yiyor. yaş mama zaten 1-2 lokma yiyor. kuru yiyor hep. vitamin veriyorum. yoğurt veriyorum hasta olmasın diye. bugünde ona tavuk haşlamayı düşünüyorum

yasement

Bizimki de oyle gidip gelip yiyor