Alerji-Yara

Goksusu

Kedim bir süredir çok kaşınıyor ve yalanıyordu. Mama değişimi yapmıştık fakat sorun devam edince advance hypoalerjenik mamaya geçiş yaptık. Bu mama kaç günde etki ediyor? 4 gündür bu mamayı yiyor hala kendini çok fazla kaşıyor ve yalanıyor. İkinci olarak çenesinin altında iki tane yara farkettim. Başka var mı vücudunda bilmiyorum henüz bu yaralara ne uygulayabilirim en iyi ne gelir? yardımcı olursanız çok sevinirim.

5 CEVAP

Miaow

Yaradan kastınız nedir ? Siyah nokta şeklinde mi yoksa kabuklu bir yara mı. Siyah noktalardan oluşuyorsa kedi aknesi olmuş olabilir dr.animal ya da cristalin kullanabilirsiniz geçmez ise veterinere götürmenizi öneririm. Kabuklu bir yara varsa mantar olma ihtimali de var onun için direkt veteriner ile görüşmeniz daha mantıklı

Goksusu

Kabuklu yara fakat kaşıntı başladığından beri defalarca götürdük mantar olmadığı gıda alerjisi olduğunu söylediler. Kendini çok fazla yaladigi ve kaşıdığı icin tirnagiyla yaptığını düşünüyorum. Bu yara için de cristalin iyi gelir mi ? Tekrar götürürüm veterinere o zaman :(

Sueda1234

Pirede çok kaşındırıyor siyah noktaylada karışıyor pisliği

Fistik23

Bende böyle bir durum yaşamadım egzama dedi vetriner yada alerji eğzama için ilaç verdi ilerleyince geçti

Ozlemcakil

Ben virbac hipoallerjenik mama aldim, akneleri bile gecirdi