Yoğurt Vermelimiyim?

privacy031

Sitede kedilere yoğurt veriyorum diyen yorumlarla karşılaştım.. Sizce normal mi? süt ve türevlerine karşı laktozdan dolayı hassaslar diye biliyorum.. Eğer verilmesi gerekiyorsa sulandırarak mı verilmeli..yorumlarınızı bekliyorum efenim:)

12 CEVAP

kedilimadam

@DEMET92 inanın benim de iş tempom çok yoğun. Ama evde yoğurt mayalamak sanıldığı kadar zahmetli değil.Artık zaten birçok markete çiğ süt getiriliyor ama tabii ki güvendiğiniz bir sütçü varsa ondan almak bence daha sağlıklı. Güzelce kaynatıp ılıttıktan sonra mayasını ekleyip fırının içinde (fırını çalıştırmadan!!) fırının kapağını kapatıp 6saat bekletmek yeterli.Ben örneğin akşam işten geldiğimde sütü kaynatıyorum, Yatacağım saate kadar ılıklaşmış oluyor, mayasını ekleyip fırına koyuyorum, sabah da çıkarıp buzdolabına atıyorum. Bir dahaki akşam da minnoşlara veriyorum afiyetle yiyorlar.Yorucu bir şey değil yani:) denemenizi öneririm.Kendi sağlığınız için de böylesi hem daha lezzetli hem daha güvenilir:)

Yoğurdun kediye hiç bir zararı yoktur. Hatta faydası vardır. Kediler yoğurda bayılır. Çekinmeden verebilirsiniz.

NRHYT

Her akşam 1 kaşık ev yoğurdu yediririm bayılarak yiyor çok sağlıklı ve faydalı hatta içine Haşlanmış sebze falanda eziyorum bazen

DEMET92

bende veriyorum ama probiyotik yoğurt veriyorum. pek yemiyor ama ben yine de yedirmeye çabalayacağım

kedilimadam

Evde yoğurt yapma şansınız varsa ev yoğurdu vermeye çalışın.

DEMET92

çünkü probiyotik bilindiği üzere bağırsak tembelliklerine ve kabızlığa iyi geliyor. hem de içerisinde normal yoğurtta bulunan maya haricinde bir kaç probiyotik de bulunduruyor.

DEMET92

kediliadam haklısınız evde yapıp yedirmek daha iyi olur ama ben yoğun iş temposundan dolayı öncelikle dışardakini bir denemek istedim. zaten çok az yiyor yoğurdu. :(

aleyn

kaynatmak gözünüzde büyüyorsa günlük sütten yeterli sıcaklıga kadar ısıtarak da yapabilirsiniz, her şekilde hazır yoğurttan daha iyi olacaktır.

privacy031

yoğurt verdim ama yemiyor, koklayıp koklayıp uzaklaşıyor, olmadı yani anlayacağınız:(

privacy031

neden probiyotik veriyorsunuz acaba?

nyssa

oda sıcaklığında bi kaşık ev yoğurdu iyidir,yiyebileceği bi kapta olabildiğinde düz bi kapta mesela

guineapigela

ev yoğurdu verenler var bencebir kasıktan birsey olmaz fazla vermeyin okadar :D