Kedim Kum Yiyor

HisaNur

Kedim daha 1 aylik tuvaletine ben goturuyorum kumuna koyduğum zaman kum yiyor ama ac filan degil

2 CEVAP

Catsusam

Ufacık bir şekilde burnuna dokunun kum yediğinde. İşi bitince hemen çıkarın kumdan. Çok ufak ve meraklı o nedenle yiyiyordur ama engellemelisiniz tabi. Birkaç taneden birşey olmaz. Zamanla yemeyecektir. Kum alışkanlığı için yemek yer yemez ve su içer içmez hemen kumuna götürün, karnından hafifçe tutup 4 partisini kuma sürün. Eğer kendi başına kumuna gitmiyorsa evde çişini nereye yaptıysa kum kabını oraya taşıyın ilk başta. Alışacaktır kendi başına gitmeye.

blue_hpood

vücutta bir şey eksikliğinden kaynaklanıyordu; bunu veterinere mutlaka danışın. pelete geçme şansınız varsa pelete geçin, istediği kadar yiyebilir, talaş, kimyasal değil sonuçta:)