Kedim Bebeklerini Sürekli Taşıyor

Seydacelk

Kendi özel odasında sadece bakmaya giriyoruz. Ordan oraya ordan oraya taşıyıp rezil ediyor bebekleri bağırıp duruyorlar öyle ne yapacağımı şaşırmış haldeyim

10 CEVAP

Esrakaya12

Anneler kedilerinin tehlikede olduğunu düşündüğü zaman çok fazla taşıyor benim anne kedim de öyleydi kedilerini taşıdığı yere gitmemeye özen gösterin mama vericeğin zaman orada uzakta ver kedileri daha az kontrol etmeye çalışın

Emirrckr

Her kedinin karakteri farklı oluyor,
Demek ki içgüdüsel olarak korumak ve gizlemek istiyor sizi her ne kadar sevse bile baskın gelen annelik hormonları yüzünden belki size dahi bu konuda güven duyamıyor..
Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bir süre yavrularla fazla ilgilenmeyin,sadece anneyi odanın dışında besleyin,sevin,okşayın.
O karnını doyurunca girsin tekrar odasına.

Sevimcolak

Doğada da bu sekilde icgudusel.Taşısın bebeklerle oyle bağ kuruyor bi zarari olmaz bebeklere merak etmeyin

Sevimcolak

Bizim anneler olarak bebegin surekli ustunu ortup yastigini duzeltmemiz gibi bisey onunkide😊

Ahraz

Butun dişi hayvanlar doğum yaptıktan sonra dısardaki hayvanlara karşı ic gudusel olarak asiri savunmacı ve koruyucu oluyor.Insanları ha bu insan ha buda hayvan diye ayıramıyor.Sevgiye göre bir tavır belirliyorlar.icgudusel olarak yapiyorlar

aslihan_e

Annemlerin bölgesinde "Kedi gibi yavrusunu ordan oraya taşıyor" gibi bir deyim varmış. Bu normal bir durum demek ki kediler için. Aslında bu yaptıkları dışarda güvenlik açısından faydalı olsa da genelde aşırısı yavrulara zarar verir. Taşırken yavrular zarar görebiliyor ama evin içinde sorun olacağını sanmam. Bizim dama yavrulayan kedi neredeyse yavruyu damdan düşürüyordu mesela, son anda balkon saçağından kurtarmıştı, sonra bir daha taşımadı, çok korktu o da. Bir keresinde başka bir kedi de balkon duvarında taşırken ağzından düşürmüştü, yavrunun kalbi durmuş, annem suni teneffüs ile hayata döndürmüştü. Birinin gözünü gül dikeni yaralamıştı. Çok taşımaları iyi değil yani ama bazı kediler yapıyor işte. Yavrular da sık koku değişince rahatsız oluyor.

Seydacelk

Arkadaşlar çok teşekkür ederm yorumlarınız için ama her yavruyu farklı bir yere taşıyıp sonrasında bulamıyor bana miyavlıyor evde saklambaç oynar gibi yavru arıyoruz koltuk altına kuytu köşeye bırakıp gidiyor çocuğu

Sevimcolak

Seydacelk güldüm birazda okurken aynisi yillar once benim başıma geldi 6yavrulu bir anneyi korumaya evime almistim yavrular bir yerlere saklaniyordu korkudan olsa gerek annede çaresiz bulmak için surekli bagiriyodu birgun bana fenalik geldi miyav miyav aramasindan anne kedinin sesini yaptim baktım butun kediler tek tek cikip bana dogru gelmeye basladi anneleri de sasirdi hayvancagiz sonrasinda yavrulari kaybedince hep gelip bana miyavladi hadi cagir topla sunlari gibilerden aklima o gunlerim geldi.Hepsini sahiplendirdim Allaha sukur anneyi de kisirlastirdim halen benimle.🙏🙏

Sevimcolak

aslihan_e disarda gercekten cok tehlikeli cok badireler atlatiyorlar bi yerden bi yere tasirken baslarina cok sey gelir catidaki anneyi okurken tansiyonum cikti gozumde canladi Allah korusun hepsini🙏

Sevimcolak

Seydacelk alan daraltmasi yapsanız rahat edersiniz bazi odalari kaparsaniz heryere dagilmazlar