Kedimi Ciftlestirmek İstiyorum Erkek Kedi Bulmak İcin Erken Mi?

Bilgeylmz

Dişi kedim şu an 10 aylık. Kızgınlığa girdigini tam anlayamıyorum. Arka kısmını kaşıyınca poposunu kaldıtıyor. Kuyruğunun şekli değişiyor. 2 kilo 650 gr ve british sort hair. Sizce onun için erkek kedi aramalı mıyım? Daha erken mi? Kısırlaştırmak istemiyorum. Belki daha sonra...

7 CEVAP

ursaminor

@bsecnl
o zaman kediyi sokaktan kurtarmanın ne alemi var?
Bizim bahçedeki bir kedi 6 aylıkken doğum yaptı. Boyu kısacık kaldı yavru da o kadar minik ki büyüyemiyor bile.
Bir diğeri de 7 aylıkken hamile kaldı ve ne yazık ki bebekleriyle birlikte öldü.
Daha vücutları tamamen gelişmeden hamilelik gibi ağır bir hormonal ve fiziksel yük bindirmek çok yazık onlara. Doğada (ne kadar doğaysa sokaklar artık) kediler neden 2-3 sene yaşayabiliyor ancak?

En azından evdeki kedilerimizin olabilecek en sağlıklı şekilde büyümelerini sağlayabiliriz... sağlamalıyız da zaten...

Heiter

Kedilerin yetişkinlik yaşı 1'dir. Mamaları bile 1 yaşına kadar "yavru maması" sayılır, oradan da anlayabilirsiniz.
Şimdiden arayış içine girmenizde bir sakınca yok. Evvelden bir eş ayarlamak daha doğru. Sonra zamanı geldiğinde eş bulmak zor olabiliyor. Evvelden sözleşmek lazım. (En sağlıklısı, sözleşme yapmak ama çoğu kişi buna yanaşmıyor malesef.)

akitalove

Söze başlamak isterim ki bsencl insanlari lütfen yanıltmayın ve yanlış bilgi vermeyi kesin. Rica ediyorum. Neyse ilk olarak bahsettigi kedi bir sokak kedisi degil ikincisi soru sahibine gelince 10 aylık bir kediyi ciftlestirmenizi önermiyorum 1 bucuk yasina girdiginde ciftlestirebilirsiniz. Yavrulamasini istemiyor iseniz de kısırlaştırabilirsiniz.

akitalove

Tövbe estagfurullah o zaman 14 yasinda ki cocuk da bebek yapmaya musait o zaman tövbe yaa şuan sinirlerim tavan yapti resmen biseyi bilip bilmeden konusuyorsunuz

gunosari

bizim minik 4 aylıkken girdi kızgınlığa evde erkek kedimizde olduğu için çiftleşme konusunda bayağı telaşlandık. Veterinerimize sorduk olası bir çiftleşme ve hamilelik durumunun kötü sonuçlar doğuracağını en aşağı 1 yaşı beklemenin uygun olduğunu söyledi.1 yaşına kadar yavru olarak nitelendiriliyor hayvanlar.10 bence de küçük ayrıca kilosu bile düşük yavrunun.bence çiftleştirmeyin 1,5 yaşını bekleyin.

bsecnl

yavruları sahiplendirceginizi düşünüyorsanız çifleştirebilirsiniz sokaktaki kediler 8-9 aylık olunca kızıştığında çifleşmeye başlıyor

bsecnl

@akitalove sokaktaki kedilerde 1,5 yaşını mı bekliyor asıl sizin verdiğiniz bilgi yanlış. kızgınlığa girdiği an kedi ve köpekler çifleştirilmeye uygundur. çifleştirilmicekse kızgınlık bittiği zaman kısırlaştırılmaya uygundur