Brit Care Neden Tavsiye Edilmiyor?

Gnfln

Merhaba, kedimi ilk sahiplendigimde brit kullaniyorlardi, ben de ayni mamadan devam ettim.sonradan değiştiriyim mi diye araştırdığımda içeriğini de beğendim fiyatına gore gayet iyi diye devam ettim.
Şimdi kisir kedi mamasina gecis yaptim ayni sekilde guzelce yiyor ve bir problem yok.

Şimdi asıl sorum şu olacak, veterinere ya da cevremdeki bazi kişilere sorduğumda brit care çok iyi bir mama degil royal canin hills gibi markalara gecin diye yorum aliyorum. Bunu fiyatina gore mi yorumluyorlar markanin yaygin olmamasina gore mi bilmiyorum, icerik olarak degerlendirdigimde royal canin mesela daha pahali olmasına rağmen daha az bir besin içeriği sunuyor.

Buradaki sosyal kismindaki soru cevaplarda ya da youtube araştırmalarında hep benim tercih ettigim gibi sonuc görüyorum. Bu konuda aydinlatabilir misiniz? (Burada yazdiklarim kedisi ishal olanların dışında kullananlar olarak sınırlandiriyim. Cunku brit care bazi kedilere yaramiyor onu biliyorum. Benim kedi memnun olan taraftan)

16 CEVAP

Fistikpasa

Benim kedilerime de gayet yarıyor brit. Kısır değillerken haircare somon&tavuklusunu yiyorlardı, tüyleri yumuşacıktı severek yiyolardı.sonra bir dönem tavşanlı kısırı kullandık şimdi de üriner kısır tavuklu yiyorlar arada değişiklik olsun diye değiştiriyorum hiçbir mamada ishal sorunu yaşamadım. Bence gayet güzel bir mama sizin kedinize de yarıyorsa royal hills gibi tahıl dolu mamaları kullanmayın derim.