Brit Care Neden Tavsiye Edilmiyor?

Gnfln

Merhaba, kedimi ilk sahiplendigimde brit kullaniyorlardi, ben de ayni mamadan devam ettim.sonradan değiştiriyim mi diye araştırdığımda içeriğini de beğendim fiyatına gore gayet iyi diye devam ettim.
Şimdi kisir kedi mamasina gecis yaptim ayni sekilde guzelce yiyor ve bir problem yok.

Şimdi asıl sorum şu olacak, veterinere ya da cevremdeki bazi kişilere sorduğumda brit care çok iyi bir mama degil royal canin hills gibi markalara gecin diye yorum aliyorum. Bunu fiyatina gore mi yorumluyorlar markanin yaygin olmamasina gore mi bilmiyorum, icerik olarak degerlendirdigimde royal canin mesela daha pahali olmasına rağmen daha az bir besin içeriği sunuyor.

Buradaki sosyal kismindaki soru cevaplarda ya da youtube araştırmalarında hep benim tercih ettigim gibi sonuc görüyorum. Bu konuda aydinlatabilir misiniz? (Burada yazdiklarim kedisi ishal olanların dışında kullananlar olarak sınırlandiriyim. Cunku brit care bazi kedilere yaramiyor onu biliyorum. Benim kedi memnun olan taraftan)

16 CEVAP

Cennet29

Brit care coğu kediyi ishal yaptığı için sevilmiyor aslında. Ama kedinize iyi geliyorsa kullanın bence

LilaMiaLuna

Aslında gayet iyi bir içeriği var ama kullanan çoğu kediyi ishal yapıyor. @Cennet29 dediği gibi kedinizde şikayet yaşamadıysanız devam edin.

Lalis

Brit mamayı hiç denemedim ama içeriği iyi mamaları incelediğimde temiz bir mama olarak notlarıma yazmışım bende.İshal olanlar varmış tadını beğenmeyip yemeyen var siz memnunsanız bence devam edin.Bazı markaların Pr ı reklam yapması daha iyi olduğundan hele de internet ortamında dalga dalga yorumları yayılıyor fiyatı yüksekse iyidir kalitelidir mantığı yerleşmiş sanırım birçok ürün içinde çoğumuzda, ucuz etin yahnisi yavan olur atasözünün etkisiyle de.Ama tabii bu akıl yürütmeleri yapmadan da hiçbir seyi alamaz yiyip icemeyiz mecburen fiyat performans fayda zarar analizleri yapıyoruz.

HaydutveNazli

Veterinerim bazi kedilere whiskas bile yariyor o tamamen sans meselesi demisti her mama her kediye iyi gelmiyor.

Gnfln

Baska alternatif var ise ben yine öneriye açığım, mesela hills icerigine bakıyorum bu fiyat farkina değmeyecek sekilde bir üstünlüğü mevcut. Biraz fiyat performans ve sağlıklı olmasi açısından önerileriniz var ise yine yazabilirsiniz

Gnfln

Tavşan etli kısır kedi mamasında 2 paketi bitirdik. Dışkı miktarinda artış var, hic bu kadar yapmiyordu. Mama sanırım yaramıyor çok, bu sonuca variyorum. Farklı markaları denemek istiyorum.

Mayask

Bende kedime ilk başta brit care almıştım fakat yememişti çok küçüktü. Veterinere sordugumda royal’i sevmeyen kedi yok dediği için royal aldık… şuan 3 aylık oldu royali tek başına verdiğimde yiyor ama az yiyor, brit care’la karıştırınca aşırı sevip yiyor. Veterinere sordum,brit care’da guzel, kaliteli mama seviyorsa verin dedi.

byzkpln

Ben bir kere aldım britcare içerik olarak güzel bir mama. Benim kedilerimde kısırlaştırmadan önce kullanmaya başlamıştım. Bir kedimde ishal olmasa da karnı sürekli gurulduyor ve gaz sorunu yaşamıştk öteki kedimde sorun yoktu. Ayrı ayrı mama alamıcayağım için elimde kalan 4kg satıp nutri feline geçtim. Kedinize yarıyorsa sindirim sorunu yaşamıyorsanız aynen devam edin bencede gayet sağlıklı bir mama

byzkpln

Ve benim veterinerimde o mama neymiş ya hiç duymadım proplan yada hills kullan demişti. Ben sevmiyorum onları almam dedikçe ısrar ediyordu 😂 Veterinerlerin genetiği böyle sanırım anlaşmalılarsa övüyorlar

Fistik23

Brit care bende kullandım kedim küçükken kabızlık sorunu vardı kuru mamada 2 aylık falandı brit care geçince kabızlık sorunum geçti normal yaptı ama okuduklarıma göre çoğu kediyi ishal yapıyormuş 7 aylık olana kadar kullandım

Fistik23

Pardon 45 günlüktü kullanmaya başladığımda her mama her kediye gelmiyor deneyip görmek lazım

Aral01

Bende oğlumu 1,5 yaşına kadar Royal ile besledim hem yavru hem kısırlık döneminde şimdi use brit kilo kontrolü ördekli 4 ncü 7 kiloluk mamamizi aldik bi sorun yaşamadım oğlumda yaşamadı verdiğim İlk günden beri severek yiyor ayrıca 1 yaşında kızımda birit ile büyüdü

Aral01

Bende oğlumu 1,5 yaşına kadar Royal ile besledim hem yavru hem kısırlık döneminde şimdi use brit kilo kontrolü ördekli 4 ncü 7 kiloluk mamamizi aldik bi sorun yaşamadım oğlumda yaşamadı verdiğim İlk günden beri severek yiyor ayrıca 1 yaşında kızımda birit ile büyüdü

Aral01

Bende oğlumu 1,5 yaşına kadar Royal ile besledim hem yavru hem kısırlık döneminde şimdi use brit kilo kontrolü ördekli 4 ncü 7 kiloluk mamamizi aldik bi sorun yaşamadım oğlumda yaşamadı verdiğim İlk günden beri severek yiyor ayrıca 1 yaşında kızımda birit ile büyüdü

yumik

Brit care sterilised üriner mamayı 2. pakette yeni bırakmış biri olarak söyleyeyim benim kedimde ishal ve gaz yaptı. İçeriği çok çok iyi böyle bir sorun olmasa hayatta bırakmazdım eğer kedinizde problem oluşmuyorsa mutlaka devam edilsin derim ben.