Kediler Neden Çişini Kanlı Yapar

kedimiz çişini kanlı yapıyor ne yapmalıyız fikri olan varsa çok seviniriz

6 CEVAP

ugurcil

çiğ et, salam, sosis türü yiyecekler sebep olmuş olabilir. dişi kedim salam yediğinde gözlemlenmiştim bu durumu, sık sık idrara çıktığını ve kan işlediğini farkedince kesmiştim hemen.

Hilalgrcn

Vakit kaybetmeden veterinere götürün, idrar kesesinde kum oluşmuş olabilir. Genelde yediklerindem ve kalitesiz mamadan kaynaklanabiliyor.

Lalis

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun birkaç gün önce bu konuyla ilgili olarak konuşulan sosyal petlebi linkini aşağıya ekliyorum bakabilirsiniz.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/163534-kedim-sistit-olabilir-mi

Lalis

Kediniz dişi mi erkek kedi mi erkek kediyse hic vakit kaybetmeyin tıkanma durumu gibi tehlikeden dolayı.İdrar yolunda oluşan taşlar struvit ve oksalat taşları ve idrar yolu iltihabı kanama sebebi olabilir.Bunu ancak idrar örneği alınıp mikropkop altinda hekim görebilir ve tedavinizi ona göre planlar.

Lalis

Dediğim gibi erkek kedilerin idrar kanalı dişilere göre daha dar olduğundan tıkanma söz konusu ve sonda takmak gerekebilir.Ciddi hayati tehlikesi var lütfen veterinere gitmeye çalışın.

Ahraz

Veterinere danışın.bu sayfanında veteriner doktorları var diye biliyorum.bir araştırın.belkide yanlış biliyorum