Balığım Ters Yüzüyor

govcemiray

Akvaryumdaki bir tane balığımız üç dört haftadır ters yüzüyor, su üstünde ölü gibi duruyor. Hatta ilk gördüğümüzde öldü sanmıştık. Karnında bariz bir şişlik var. Neden olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

8 CEVAP

eltarcin

6 yaşında Japon balığım olmasına rağmen, akvaryum ile ilgili (Genel bilgiler hariç) bir bilgim yok. Ama şu linkin size yardımcı olacağını düşünüyorum:
http://www.akvaryumforum.com/forum/hastalik-genel-forumu-15/1746-japon-baligim-ters-yuzuyor.htm

Bizim japon balığı da bir kaç gün öyle oldu. sonra suyun yüzeyinde ters, karnı şiş bi şekilde öldü. Meğer çok yemek vermişiz. Çatlamış zavallı.

Kabız olmuş, veya fazla hava yutmuş olabilir

govcemiray

Uzun süredir böyle inşallah sonu sizinkine benzemez :(( haşlanmış ıspanak verin yazıyor forumlarda ne kadar doğru bilmiyorum

LIGHTNING

Hava kesesi sorunu maalesef yapabilecek fazla bir şey yok

Gozdetemizel

En son babam bu sekilde yuzen molly baligina buzlu suya buzlu sudan ilik suya ilik sudan buzlu suya bunu cokca kez tekrarlayip sok yasatmisti.bizimki ölmedi duzeldi ama garanti edemem yani belki 20 sene eveldi.balik elinizde kalir falan vebalini almayayim.

LasTRomaNce

Üzgünüm benim japon balığımda böyle öldü :(

govcemiray

bizimki de bu soruyu sormamdan bir iki hafta sonra öldü :(