Kedi Saldırması Normal Mi?

spacemice

Merhaba

1 hafta önce Rus mavisi ve tekir kırması 8 aylık kısır erkek kedi sahiplendik.

Kedi çok hareketli ve oyuncu. Ancak kedi yatağında dinlenirken kanepede oturan kızıma hiçbir sebep yokken pençelerini açık yüzüne saldırdı. En çok kedi ile ilgilenen oydu. Odada bulunan diğerlerine saldırmadı. Bu esnada gözbebekleri kocaman yuvarlak ve siyah olmuş, tüylerini kabartmış ve hırlama sesi vardı.

Bu nedenle kediden korkup salona kapatmışlar. Mama su ve tuvaleti yanında.

İçeri giremiyorlar. Ben yanlarında değilim şehir dışındayım ilgilenemiyorum. Ara sıra kapıyı hafif aralıyorlar bakmak için. Kedi hep koltukta yan yatıyor. Kapıya tek gözü kısık bi şekilde bakıyor.

Ne yapacağımı bilemiyorum. Kediyi iade etmek istiyorlar.

Sizce kedinin bu yaptığı davranış normal mi?
Ne yapmalıyız?

Ömer ..

4 CEVAP

tengrist

Beyefendi oyuna çevirdiniz iyice sahiplen iade et sayenizde sahiplendirme ilanı açmaya cesaret edemiyoruz artık sokakta kalsa daha iyi oyuncak olmaz en azından strese girmesin hayvan diye.
Yeni bir hayvan sahiplenmişsiniz ki bu hayvan bölgeci bir tür tabii ki psikolojisi bozulacak tehlikede hissedecek alışması için zaman tanıyacaksınız sabır ve sevgi ile her şey hallolur odalara kapatıp uzaylı gibi davranmayın güven verin ki bu süreç hızlansın

Catsusam

Benim kedim 7 yaşında. Her tarafım çizik dolu. Eve gelenlere de aklında eserse zıplıyor. Onu tek durdurabilen şey yastık, yastığı gördü mü kaçıyor. Yine de asla vermem kimseye. Siz de bu yastık gibi birşey bulmaya çalışın onu durduracak. Bir de kızınızı hiç gözlemlediniz mi acaba kediyi fazla ilgiden bunaltmış olabilir mi?

Emirrckr

Odaya kapatmaları süreci daha da zora sokar.
En çok ilgilenen kızımdı demişsiniz acaba gereğinden fazla mı ilgi gösterdi?
Kaç yaşındaydı kızınız?

Minminik

Kuyrugu gozlemleyin hizlaninca yanindan kacin veya baska oyuncak gostererek dikkatini dagitin