Kedime Ne Sıklıkla Ne Kadar Yumurta Vermeliyim?

friolera

merhabalar, veterinerimin 3 yaşında olduğunu tahmin ettiği, 5.5kg sokaktan sahiplendiğim **iri ve şişko ** bir kedim var, Brit Care Daisy Light Hindili Yetişkin Kedi Maması ile beslemeye karar verdim fakat bir yandan ev yapımı ve yaş mama ile takviye yapmak istiyorum, sadece kuru mama ile beslenmesi doğru gelmiyor. Yumurta sarısının kediler için uygun ve faydalı bir besin kaynağı olduğunu okudum, denemek amacıyla çeyrek yumurta sarısını suyun içinde ezip verdim çok sevdi ama ne sıklıkla ne kadar yemesinin doğru olacağına dair tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım. Aynı zamanda verdiğim yumurtanın karşılığı olarak günlük kuru mama hakkından ne kadar kısmam gerektiğine dair bir bilgi de edinemedim. özetle kedime ne kadar zamanda bir, ne miktarda yumurta sarısı vermemin doğru olacağını ve verdiğim yumurtanın karşılığı olarak günlük kuru mama hakkından ne kadar kısmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

6 CEVAP

friolera

hahaha :D

Ceronimo-

Merhaba, ben haftada bir kere bütün yumurta sarısını ezerek veriyorum 4 aylık kedime. 1 öğün yerine geçiyor denebilir ama kuru mamasını yedikten 1 saat sonra bile versem yine de bitiriyor yumurtasını.

ursaminor

Yazın sıcakta alerjiye neden olabiliyor dikkatli olun.
Biz kışın veriyoruz 10 günde bir (bıldırcın yumurtası)
Ama pek vaktim olmadığından animonda ocean bıldırcın yumurtalı alıyorum ben.
Saniyesinde lüpletiyor...

friolera

çok teşekkürler (bold ayarini kullanmayi becerememişim)

Reyaura

Bende haftada bir bildircin yumurtasi veriyorum . normal yumurtadan 5 kat daha besleyici

Friolero

Bu soruyu ben mi sordum acaba