10 L Kedi Kumu Ne Kadar Gider

shorlock

arkadaşlar yavru siyam kedisi sahiplendim sanicat sabunlu kedi kumu aldım daha paketi açmadıım 10 Lne kadar gider lütfen biliyorsanız yazınız şimdiden teşekürler.

6 CEVAP

Heiter

0-12 ay arası yavru sayılıyor ama eğer 3-4 aylık bir kediden bahsediyorsanız yavaş tüketecektir. Büyüdükçe idrar topaklarının büyüklüğü de artıyor çünkü.
İnce taneli kumdan bahsediyorsanız (zira kalın tanelilerin daha çabuk bittiğini bizzat gözlemledim) 1 aydan fazla bile gider.

BLMEM

ORTALAMA 2 AY

Eliflal245

Bütün hepsini dökerseniz fazla olacağını düşünüyorum. 5L falan koyarsanız eğer 1ayda tükenir ve her ay düzenli olarak bütün kumu boşaltıp tuvaleti yıkamnız gerekir

shorlock

tşk

Heathcliff

Bir kedi için bir buçuk aydan fazla bile kullanabilirsin ama hijyenik olmaz çünkü kum temizlesen de kirleniyor bir süre sonra günlük veya iki günde bir yapılan temizlik ve kum ekleme dışında ayda 1 kum kabının tamamen boşaltılıp kabın temizlenmesi tamamen temiz kum konması taraftarıyım temizlik açısından.Bana bu şekilde 1 ay yetiyor 10kg kum.

BLMEM

ORTALAMA 2 AY