Günde Kaç Gram Mama Vermem Lazım.

ozer2005

İyi günler. Pomeryan cinsi köpeğime günde kaç öğün. Kaç gram mama vermem lazım ?

2 CEVAP

forbs

Hangi mamayi kullaniyorsunuz? Kullandiginiz mamanin arkasinda kopeginizin kilosuna gore gunde kac gr yemesi gerektigi yaziyor olmali oraya bakin. Orada yazan ogunu ikiye bolerek sabah ve aksam olmak uzere 2 ogun besleyebilirsiniz

simsim1713

Paketin arkasında ideal olan yazıyor. Ama ben kedilerim aşırıya kaçmadan yedikleri için kabı full dolduruyorum istedikleri kadar yiyorlar. Bir buçuk günde bitiyor genelde kaptaki.
Öğünlü vermeye çalıştığımda sürekli mama için miyavlıyorlardı o nedenle böyle yapıyorum.
Kısır olmalarına rağmen ikisinin de kiloları 1 yıldır sabit bu yüzden de ne kadar yiyecekleri konusunu kendilerine bırakıyorum.