Erkek Kedi Kısırlaştırma Operasyonu Sonrasi

KeLeBeKciK

Merhaba kedim erkek kısırlaştırma operasyonu sonrası kaç günde veya haftada kendini toparlar normale döner narkozu atması kusmalari olucakmiş neler dikkat etmem gerekicek veterinere gidip randevu alicam merak ediyorum neler bekliyor bizi inşallah çabuk iyileşir endişeleniyorum daha şimdiden ☹️

11 CEVAP

KeLeBeKciK

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için inşallah çabuk iyileşir.

forbs

Erkek kedilerin kisirlastirma operasyonu disi kediye gore oldukca kolaydir. Kedinizin sagligi yerinde ise operasyonu cok kolay ve hizli bir sekilde atlatacaktir. Benim erkek kedim 3 gun sonra neredeyse tamamen iyilesmisti. Dedigim gibi kedinizin sagligi yerinde ise endiselenmenize hic gerek yok. Veteriner hekiminiz size gerekli buldugu tavsiyeleri verir zaten. Sizin hekim onerilerine ek olarak kediniz icin rahat bir ortam sunmaniz yeterli olacaktir

Aysenmstura

biz gaz anestezi ile yaptırmıştık zaten ayıldıktan birkaç saat sonra teslim ettiler eve gelince de birkaç saat yamuk yumuk sersem yürüdü bir defa kustu sonra yavaş yavaş kendine geldi ertesi gün gayet normale dönmüştü

KeLeBeKciK

İnşallah söylediniz gibi çabuk iyileşir

Catsusam

Kısır kaliteli bir mama öneririm. Biz öyle bir mama kullandığımız halde kum döktü. Mama önemli.

Sevimcolak

Arkadaşımızın dediği gibi erkek kedilerin kısırlaştırma işlemi ve sonrası daha sorunsuz geçiyor.

Sevimcolak

Sorunsuz atlatir merak etmeyin.Eve geldikten sonra bir sure daha mama vermeyin ki yedigini kusmasin cunku anestezi etkisinde olacağı icin .Veterinere de sorarsiniz zaten.Catsusamın dedigi gibi bir süre eski mamasiyla yeni alacağınız kısırlastirilmis kediler icin olan kaliteli bir mamayla karışım yaparak verirsiniz.

Emirrckr

Erkek kedilerin operasyonu çok daha basit oluyor,merak etmeyin.
En doğru kararı vermişsiniz.
Kısırlaştırma sonrası narkozun etkisi yüzünden dengesiz yürüme,iştahsızlık,çiş ve kaka kaçırma gibi şeyler olabilir.
Kumu mutlaka yakınında olsun.
Ancak yine de bizimki dişi olmasına rağmen tuvalet konusunda zorluk yaşatmadı,narkozun etkisinden de çabuk çıkmıştı daha veterinerden almaya gittiğimizde ayılmıştı miyavlıyordu :))
İştahsızlık ilk iki gün normaldir,sevdiği yaş mamalardan vs.verebilirsiniz.

KeLeBeKciK

Dediniz gibi yapıcam mama konusunu tekrar teşekkür ederim hepinize inşallah iyi geçer

KeLeBeKciK

Çok teşekkür ederim verdiniz bilgiler için inşallah yavrum çabuk iyileşir kolay geçer operasyonu

Pamres

Son durum ne oldu? Umarım çok sorunsuz ve düzgün atlatmıştır ☺️ bana operasyon ve sonrası hakkında bilgi verir misiniz? Cevap yazınca bu yorumu beğenin haberim olsun