Yavru Kedi Sahiplendirdim Ama Annesi Onu Ariyor

bbars

merhaba bahceme bir kedi dogurmustu tek yavru yavruyu artik emzirmiuordu hatta ek olarak yavruyu mamaya alistirdim yogurt falan veriyordum veteriner onerisiyle veterinerimize sordugumda yavrunun disleri ciktigi icin annenin gogusunu acitiyor yavruyu artik kendinden uzaklastiriyordur dedi daha sonra sahiplenmek isteyen tanidigima verdim yavruyu annesini aramiyormus hic gayet oyun oynuyor mamasini yiyormus fakat annesi yavruyu ariyor miyavliyor bu durum normal mi bir de anneyi bu hafta kisirlastiricam bu onun psikolojisini daha cok bozar mi

4 CEVAP

aytunccc123

İlk gunler normaldir bizimkinin dört yavrusu vardı ikisi gitti onları bile aradı ama aekadasin dedigjnede dikkat edin aman kizginliga girmesin sokak kedisi olduğu için kizginliga girerse ciftlestirmeyi engellemek zor olur her şey dişide bitiyor erkekler hep hazırlar

Emirrckr

Araması çok normal,
Aramaması için 5-6 aylık olmasını beklemeniz gerekirdi bu da çok uzun bir süre zaten.
Çünkü sütten kesseler bile kaybolma,kaçma gibi bir durum olmadığı sürece anne ve yavruları arasında ilişki bir süre daha devam ediyor.
Şu an gittiği için ister istemez üzülmüştür ama birkaç güne rahatlar,unutur.

Emirrckr

Ancak siz çok temkinli olun,yavrusu gittiği için kızgınlığa girebilir yeniden.
Aslında kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak en iyisi.

huqi

Bazı anne kediler yavrusuna çok bağlı oluyor bazıları öyle değil. Kedi'nin karakterine bağlı bu durum. Sokağımda yabani bir kedi vardı ilk doğumunu yaptı 3 tane doğurdu hiçbirine bakamadı, biri hipotermi'den öldü birini taşıdığı yerde kaybetti, birini sahiplendirdim. Bu sahiplendirdiğim kediyi aldığımda kedi 1 aylıktı zaten anne kedi asla beslemiyordu sütü de yoktu, yavrusunu alınca asla onu aramadı hiç bebeği yokmuş gibi davrandı. Yani hepsinin karakteri farklı ve üzülmenize gerek yok bir süre sonra unutacaktır, kısırlaştırmanız en doğrusu. Siz bağlarının kopmasını beklerseniz hayvan yeniden hamile kalır.