Köpeğim Isırıyor

Baymeoww

3-3.5 aylık maltese köpeğim ısırıyor,hırlıyor.Mesela kucağımıza aldığımızda hırlıyor,yürürken paçalarımızı kemiriyor.Oyun oynamak,diş kaşımak için yaptığı söyleniyor ama bilemiyorum.Bunu nasıl çözebilirim?

6 CEVAP

Yarengunes0

Kesinlikle aşısını yaptirmadan çıkartmayın bize veteriner öyle dedi aşısı olmadan çıkmasın dedi biz aşısı olana kadar çıkartmıyoruz

bsecnl

köpeklerde hiyerarşi sistemi mevcuttur. sizin ve evdeki diğer bireylerin ondan üstün olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. yoksa büyüdüğünde sözünüzü dinlememeye başlar. istediği herşeyi yapar. çünkü evin kralı o sizse kralın hizmeçisi olarak gözükürsünüz köpeğinizin gözünde.

arasıra köpeğinizi elinizle dengesini bozup yere sırt üstü yatmasını sağlayın ve elinizi gögüsüne koyup gözlerinin içine bakarak dişlerinizi gösterip hırlama sesi çıkarın. nezamanki gözlerinizi sizden kaçırırsa ozaman hırlamayı kesip elinizi çekin

Yarengunes0

Benimkide öyle daha küçük ama ellerimizi ayaklarımızı parcalaadi yapma dedikce hirliyor daha çok yapıyor

BLMEM

GÜNLÜK SPOR YAPTIRMADIGINIZ VE İYİ BİR LİDER OLMADIGINIZ İCİN YAPIYOR YAREN SENİNKİNİN CINSİDE OYLE KUCUK IRKLARTDA SIKCA YASANIR ONULA SPOR YAP YURUYUŞ GİBİ VE SSLDIRGAN OLMAZ SADECE ENERJISI COK OLDUGUNDAN BİR SEY YAPMAK ISTİYOR

Baymeoww

birkaç gün sonra dışarı çıkarabileceğiz,yavru olduğu için.o zaman inşallah düzelir.Mesela evde oyuncağıyla filan koşturuyoruz ama belki yetmiyordur.yani enerjisini atmak için yapıyor ama büyüyünce düzelir herhalde.

Baymeoww

zaten karma aşıları bitmiş,ama veteriner havanın sıcak olduğu bi gün çıkarabilirsiniz demişti.