Tahıllı Mama Vs Tahılsız Mama Doyuruculuğu

zey940

Merhabalar. Tahılsız mama tahıllı mamaya göre daha az doyurucudur diye bir şey var mı? Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

2 CEVAP

cat_expert

Tahılsız mama daha çabuk doyurur, kediniz az miktarda sık sık yer. Tahıllı mamaları ise yedikçe yiyesi gelir tüketim daha fazla olur. Hareketli bir kediyse bir zararı yok elbette tahıldan gelen kaloriyi yakar hızlı kilo alımı olmaz.

Tahılsız mamanın olumsuz yanı sindirim sistemi ve böbrekler üzerinde olumsuz etkisi olabilir dikkatli kullanmakta fayda var, tahılsız mamalar çok sağlıklıdır söylentisi hurafedir. Fazla tahılda zararlıdır sıfır tahılda zararlıdır, düşük tahıllı mamaları tercih edebilirsiniz.

zey940

Güncel