Kedimin Belirgin Desenlerinden Dolayı Tekir Olmadığını Düşünüyorum Acaba Cinsi Nedir

Cinsinin bir önemi yok benim için ama sadece merak ediyoruz

8 CEVAP

Ahudr

Kedinizin cinsi lekeli tekir :)

selinay41

beneksiz tekir

KeLeBeKciK

Tekir kedi türleri
Tekir kediler o kadar yaygındır ki birçok insan onları bir cins olarak görür. Bu doğru değil. Tekir, çoğu zaman çizgili, ancak bazen çizgili ve kıvrımlı, hatta noktalar ve çizgili bir desen türüdür.

Tekir deseni o kadar popülerdir ki günümüzde birçok soylu kedide bulunur ve popüler kayıtlar bu renklenmeyi birçok ırkta tanır.

Çizgili desen türleri
Her birinin birçok varyasyonu olsa da, tekir deseni dört ana sınıfa ayrılır. Beşinci çeşit, çizgili patchwork gibi başka bir temel renk deseninin parçası olan çizgilerdir: çizgili yamalı patiska veya kaplumbağa kabuğu. Bazı colorpoint ırkları, renk standartlarının bir parçası olarak “çizgili noktalara” da izin verir, bu renge tekir noktası denir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tekir kediler her yerde bulunur. Tekir geni tüm evcil kedilerde bulunabilir. Bir ara güneşte “kömür karası” bir kediye bakın ve gizli çizgileri bulabilecek misiniz bir bakın.
Kediniz tekir cinsi sadece çizgileri daha kalın farklı maşallah sana güzel kedicik😊

blue_hpood

kediniz bulutlu parslara benziyor, çok sevdiğim bir hayvandır kendileri:)

Teşekkür ederim cevaplarınız için 🥰

Sevimcolak

Bizim besledigimiz bir sokak kedimiz var sizin kedinize benziyor ondan bahsederken bengal kedi diye bahsediyoruz yanlistir belki ama ismi öyle kaldı tekirle bengal kirmasi gibi bizimkide

Sevimcolak

Google a bengalle tekir kırması kedi yazınca ilk çıkan görsel kedinize benziyor