Kedimde Oluşan Ani Yara

Merhaba arkadaşlar. Dün kedimde bunu daha pembemsi şekilde gördüm ama bu kadar kırmızı değildi. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? yardımcı olursanız mutlu olurum teşekkürler.

7 CEVAP

ursaminor

Bu tavuklu mama alerjisi yüzünden kaşıyıp açık yara haline getirilmiş yanak bana çok tanıdık geldi :'(
Yüz bölgesinde, göze yakın açık yaralar için terramycine sürüş...
Tavuklu mamayı, bahçedeki kedilere veriş...
Eve balıklı mama alış...
Ama balıklı yazdığına kanmayıp, içeriği dikkatlice kontrol ediş...
Kaşıntının, alerjinin, yaraların geçişi...
Teşekkürler ve kapanış :D

Reyaura

Sivrisinek ısırmış olabilir yazmiş hey alllam ya

Cemreeincee

Mantar olabilir mama değiştirdiyseniz mama da dokunmuş olabilir bazı kedilere tavuklu mama dokunuyor özellikle kulaklarında olmakla birlikte böyle kötü sonuçlara yol açabiliyor bide kaşıdıysa yara yapmıştır yine de küçümsemeyin derim inşallah önemli bir durum değildir.

ursaminor

Başta Adreamerchaser olmak üzere gelen bir iki mesaj üzerine açıklama yapma ihtiyacı duydum:
teramisin göz merhemi (eczaneden alırken göz için olduğunu söyleyin :)
Mesajlara cevap verdim ama yarın öbür gün biri okursa açıklama yazmadığımız için yanlış anlama olmasın...
Minicik bir şey zaten
https://i2.wp.com/foto.akvaryum.com/fotolar/72854/muhabbet-kuslarinda-goz-hastaligi-ve-tedavisi-terranycin.jpg?zoom=2

Kulakğının arkasını da kaşıyor ama kulaklarında bir sorun yok gibi. Dediğiniz gibi kısa süre önce mama değiştirdik ve tavuklu.

BLMEM

ALERJİSİ OLABİLİR MAMA MI DEGISTIRDINIZ YADA SİVRİSİNEK ISIRMIS OLABİLİR

Evet kullandığım mamayi Reflex yavru kedi mamasıyla değiştirince sonuç bu oldu cevaplarınızdan yola çıkarak.