Kedilerde De Olur Mu?

emrezrtrk

Kedimin mamasimda balik var ve arasira yogurt veriyorum kedilerde insanlar gibi balik ve yogurt yiyince zehirlenir mi?

11 CEVAP

pistan32

Bunu bende merak ediyorum.Birkaç forum sitesinde okuduğum kadarıyla bir sorun olmıyacağı yazıyordu.

ursaminor

İnsanlar yoğurt ve balık yiyince zehirlenmezlerki... :)
Bu batıl inanış aslında nereden geliyor biliyor musunuz? Yahudilikte et ve süt ürünlerinin aynı günde (hatta başka gün bile olsa aynı tabaktan) yenmesi yasaktır dinen...
Dünyada bu inanış yalnızca yoğurt için değil bütün süt içinleri için kabul görür. Bakın forumları aratın balık ve süt diye İngilizce yüzlerce sonuç çıkar.
Hiçbir bilimsel dayanağı yoktur.
:)

emrezrtrk

Anladim tesekkurler.

pistan32

Balığın bayat olması durumunda zehirleme oluyor diye biliyorum

ursaminor

Balığın bayat olması durumunda yoğurt yemeden de zehirler zaten :)

emrezrtrk

Balık mamanim içinde.

emrezrtrk

@ursaminor teşekkürler.

pistan32

Taze olmayan manasında biraz beklemiş ama bozulmamış :)

ursaminor

Biraz beklemiş ama bozulmamış ama her an bozulabilir, mesela şimdi yesek bozulmamış ama iki saat yemezsek bozulabilir herhangi bir şey yersek mesela... (ehe)
ama bizi yine de zehirlerse diyelim, oldu ki hani, olabilir yani :P

peki o zaman bizi iyileştirmesi için hemen ne yememiz gerekir? :D
Annemizi aradık ve sorduk. İlk cevap ne olur mesela? :))

ursaminor

Emre, biz sürekli balıklı mama yiyoruz ve düzenli yoğurt tüketiyoruz.
sıkıntı yok hem balık hem yoğurt midede olabilir yani :D
Sorunu çözdüğümüzü düşündüğümden geyiğe döndürmüştüm. Alındıysan özür dilerim :)

BLMEM

TABİKİDE OLUR ARKADASIM ONLARDAN VERİYOR MAMA KULLANMIYOR