Küçük Yavru Kedi Buldum Ne Yapmalıyım

Selinyldrm8

Mama yemeyi falan daha bilmiyor

10 CEVAP

Feronia

Doğum gününe de çikolatalı pasta...

Sutunannesi

Annesinin olmadığına emin olarak mı aldınız. Annesi dışarıda yemek bulmaya gitmiş olabilir. Bazen yavrularını bırakıp saatlerce gelmezler. Bence annenin olup olmadığına emin olun. Çünkü yavru bir kedi için anne sütünden aldığı antikorlar çok önemlidir ve bağışıklıklarını güçlendirir. Sütten çok erken kesilmek zorunda kalan kedilerde ileride bağışıklıklarından dolayı bir çok hastalıkla karşılaşılabiliyor. Bende yavru bir kedi bulmuştum ve maalesef yaşatamadım. Eğer annenin öldüğünü gördüyseniz vs o zaman anne görevini üstleniyorsunuz. Petshop veya veterinerlerde yavr kediler için anne sütü tozu var. Ondan alın bir kaç tane de enjektör. Enjektörün iğnesini çıkartarak o şekilde onu öğünler şeklinde sütle besleyin. Ama kesinlikle inek sütü vs değil dediğim gibi veteriner ve petshoplarda satılıyor. Onun haricinde eğer çok küçükse tuvaletini yapmayı daha bilmiyordur. Islak sıcak bir pamukla özel bölgesini ovarsanız her 2 tarafını da tuvaletini büyüyene kadar bu şekilde yapacaktır. İnternetten yavru kedi bakımları ile ilgili yazılar okuyabilirsiniz o dönemde bana çok yardımcı olmuştu. Ama eğer annenin olup olmadığından emin değilseniz lütfen etrafta biraz annesini arayın. Çünkü onlara bakmak çok büyük bir sorumluluk istiyor

Feronia

Sakın böyle bir şey yapmayın...

Feronia

Neyse ki o kadar küçük değilmiş. Süt tozuyla sık sık ve azar azar beslemeye çalışın gün içinde. Tuvaletini yapamadığını fark ederseniz bir veya iki çay kaşığı zeytinyağı içirin. Sıcak tutmaya çalışın, hava soğuksa sıcak su torbası veya sıcak suyla dolu bir şişe işinizi görür. Çok yakınına koyup onu bunaltmayın ama. Mümkünse kalorifere yakın bir yer yapmanız daha uygun olur. Süt tozunun markasına dikkat edin. Bazı süt tozları inek sütünden beter oluyor.

eltarcin

Bisküvi, iyiymiş :DD

Friolero

Hea püskevit verin shjsjs

Cidden Şaka gibi..

Vücut ısısına çok dikkat edin. Sıcak su torbasını yanından eksik etmeyin.

Selinyldrm8

Evet uzun sure baktim.Biberonla süt tozu veriyoruz ama daha once kedi bakmadik bisey olsun istemiyoruz

Feronia

Tahmini kaç günlük/haftalık?

Selinyldrm8

4-5 haftalik gibi

BLMEM

mama ile bir kac aysonra beslemeye çalışın biraz blenderle bisküvi ezin yogurt tabagının içine bosaltın belki o ona mama terine gelebilir