Mama Saklamak İçin Saklama Kabı

Pamres

Merhabalar arkadaşlar, elimde 8.5kg mama var. Bayatlamasından korkuyorum. Yarın bim e 6lt saklama kabı geliyor muş. Bunlara doldurup saklasam bayatlamaktan korur muyum? Yada ne önerirsiniz? Mamalar hill's kilitli poşette

4 CEVAP

blue_hpood

mamalar kendi paketinde kalmalı. ben şu an 10 kiloluk n&d’yi buzdolabına koydum, ufak bir kapta aylık yemeği var, bittikçe ekliyorum. orijinal paketinde saklanması öneriliyor. boşaltıp onlara doldurmanızı tavsiye etmem. düz bir dolaba da konulabilir.

Pamres

Bende paketinde kalmalı diye düşünüyorum ama bayatliyor diye çok duydum. Hiç tecrübe de etmedim ilk defa bu kadar çok mama aldım. Bayatlamıyor mu?

blue_hpood

ben daha önce defalarca 10 kiloluk mamayı serin dolapta da muhafaza ettim, hiçbir şey olmadı.

Sezgek

Açıkçası bende ilk defa on kiloluk mama aldım ve bölerek sakladım çünkü tek kedimiz var 10 kiloluk mama hala bitmedi yanlış hatırlamıyorsam 6 ay falan olmuştur rahat belki de daha fazla iki ayında da deprem dolayısıyla evde değildik çünkü yani paketinden her seferinde açıp vermek bence bayatlatacaktır benimde bu tarz bir 5 lt falan kilitli bir kabım var ona aktarıp kullanıyorum ben bence 10 kiloluk kabı sürekli açıp mama vermeniz bayatlatır mamayı çünkü tek kediniz varsa mamayı kısa süre de bitiremezsiniz