Çok Uyku

Sutunannesi

Merhabalar sonunda normal bir soruyla buradayım. Süt kısırlaşıp geldiğinden beri neredeyse günde 15,16 saat uyumaya başladı ki normalde hanımefendiyi uyutmak çok zordu asla asla uyumazdı gün içinde ancak akşam uyur günün bir 8,9 saati uyumuş olurdu. Şimdi bir anda 15,16 saate çıkınca ki daha fazla bile olabilir biz bir şaşırdık tabiki, bize normal gelmedi. Bu kadar çok uyumaya başlaması artık kısır bir kedicik olduğu için mi yani bununla bir alakası olabilir mi yoksa başka nedenler aramalı mıyım altında :D

10 CEVAP

gunosari

Ameliyatınız daha çok yeni illaki dinlenme ihtiyacı doğmuştur.Bizim minik 15 gün sonra falan rahat hareket etmeye başlamıştı.Narkozu atmak için bile birkaç gün geçiriyor.Zamanla eski düzenine döneceğini düşünüyorum.Şu zaman diliminde uyuması iyileşmesi için en iyisi.

ursaminor

Nekahat dönemi...
Dişi kedilerde bu işlem kolay değil.
Cumartesi günü biz de yaşadık bu stresi. Ve uyuması bence iyi bir şey. Uyku her şeyin ilacıdır. İnsanlarda da böyledir bu. Uyudukça iyileşir vücut. Fıstık gibi yaramaz bir kedi bile uyuyor iyileşebilmek için. Tabi bir eliyle topunu itmeye çalışıp aynı zamanda uyuyor komik oluyor :)
Bizi yarın kontrole çağırdılar. Siz de gidip kontrol ettirebilirsiniz bence.

pongul

bizde olmamıştı. geçmiş olsun.

gunosari

Yeme içmesinde, dışkısında bir sorun olmaması iyi.Yarasını kontrol etme ve ateşini ölçme şansınız varsa onlara bir bakın.Fiziksel bir sıkıntı yoksa uyuması normal diye düşünüyorum bizimkilerin başında 1 hafta bekledik izin alıp onlarda çok uyudular.İçiniz rahat etmezse veterinere götürün.Kısırlaştırmadan 5 gün sonra kontrole çağırmıştı bizi yaralarına genel durumlarına bakmak için.Hem durumuna baktırırsınız bunu da sorabilirsiniz.Sizin de ameliyat 5 günü geçmiş oldu.

Sutunannesi

???

Sutunannesi

Sabah 9 dan beri uyuyor :(( bu kadar çok uyuması ne kadar normal bilmiyorum. Normalde hiç uyumayan bir kedidir. Zil sesine falan kalkardı eskiden şimdi dünya patlasa umrunda değilmiş gibi. 4,5 gün oldu ameliyat olalı. Eve ilk geldiği gün böyle değildi ama sonraki günler hiç uyanmamaya başladı :((

Sutunannesi

Kedisini kısırlaştıran arkadaşlar sizde de böyle uyku durumu oldu mu internette araştırmaya çalıştım ama hiçbir bilgi bulamadım siz deneyimlerinizi paylaşırsanız içim biraz rahatlatabilir

Sutunannesi

Sizce durum ile alakalı veterinerim ile iletişime geçmeli miyim yoksa ben yine çok mu evham yapıyorum. Gün içinde yaklaşık 5 saat falan uyanık kalıyor. Yemeğini yiyor o süreçte dışkısı normal suyunu içiyor koşturuyor ama çok uyuyor aslında uyku dışında her şey normal gibi sanırım çok evham yapıyorum :(

pongul

bence bir konuşun vet ile. kedinizi düşünmeniz cok normal, sorularinizi sorun ki veteriner fikir verebilsin.

Sutunannesi

Bende sütü veterinere götürmek istiyorum lakin biliyorsunuz durumları işte bizimki zor kullanmadan kutuya girmiyor. Şimdi normalde götürdüğümüz gibi götürme yöntemleri uygularsam yarasına muhtemelen Zarar gelecek o yüzden onu götürmemek sanırım yarasının sağlığı için daha iyi olacak. Ve bizi hiç kontrole çağırmadılar dikişlerinin de kendi kendine düşeceğini söylediler. Ben dün yarasının resmini atmıştım ve yaranın gayet iyi gözüktüğünü söylemişti veterinerimiz. Her şey normal gibi ama dediğim gibi uyku... tabiki istediği kadar uyuyabilir biz bu durumdan rahatsız değiliz sadece endişelendik ve kedisi kısırlaşan arkadaşlarımla konuştuğumda böyle bir durum hiç gözlemlemediklerini söylediler. Her kedinin ameliyatı atlatması değişebiliyor diyoruz o zaman sanırım