Kısır Kedi Maması

merhabalar,
kedimi kısırlaştırıcam yakın zamanda. kısır kedi maması arayışındayım. nd kullandım yavruluk döneminde. devam edip etmem konusunda tereddütlerim var.
-nd tüy dökümü yapmıştı bir süre sonra düzeldi. devam ettim en azından kısırlaştırana kadar dedim. bu seferde bölgesel tüy dökülmesi oldu mama kaynaklı mı bilmiyorum.

  • başka mama arayışına gireyim dedim. burda konu açtım gelen cevaplardaki mamalara baktım.
    brit care=ishal problemi çok yaşanmış emin olamadım.eledim onu direkt.
    bozita, sanabella dendi. nd kadar kaliteli gelmedi.nd ye devam edeyim dedim.bu sefer kısır kedilerde içindeki fazla protein yüzünden böbreklerinde sorun yaratıyormuş.bu sorunu yaşayan kişiler olmuş vet de onaylamış. hatta kısır kediye fazla proteinli mamalar yedirmemek gerek diyen vetlerde var.
    kafam karıştı açıkçası.
    sanabella , bozita kullanıp memnun olan sorun yaşamadım diyen var mı. kısır kedi de ama yavru, yetişkin değil. veya protein oranı çok yüksek olmayan kaliteli mama markası önerecek olan var mı.

6 CEVAP

Catsusam

Biz Royal Canin kullanıyoruz veteriner tavsiyesi ile. Hills ile başlamıştık.

grsaras

Her marka her kediye uymuyor o yüzden hangi marka olursa olsun bazı kedilerde yan etki yapabilir.Biz şuan yavruluk döneminde kısır Royal Canin kullanıyoruz elimizdeki mama bitince Pro Plan'a geçeceğiz.Royal Canin içerik olarak et falan bulunmuyor ama çoğu kediye iyi geliyor o yüzden kullanılabilir bir mama bence.Hills'de tahıllı ama kullanan kişilerin yorumlarına bakınca kedilere iyi geldiği anlaşılıyor.Ben tavsiye olarak Royal Canin,Pro Plan ve Hills önerebilirim

bi de tahılsız - düşük tahıllı mama ayrımı var.
vetin biri düşük tahıllı mama kullanın. tahılsız kullanmayın diyor. (kısır kedi için konuşuyorum yine)

Royal Canin içeriği iyi değil diyorlar. vetlerde para kazanmak için onu öneriyor diyenler çok. hills te kanlı ishal problemi yaşayanlar varmış.

grsaras

Her marka her kediye uymuyor o yüzden hangi marka olursa olsun bazı kedilerde yan etki yapabilir.Biz şuan yavruluk döneminde kısır Royal Canin kullanıyoruz elimizdeki mama bitince Pro Plan'a geçeceğiz.Royal Canin içerik olarak et falan bulunmuyor ama çoğu kediye iyi geliyor o yüzden kullanılabilir bir mama bence.Hills'de tahıllı ama kullanan kişilerin yorumlarına bakınca kedilere iyi geldiği anlaşılıyor.Ben tavsiye olarak Royal Canin,Pro Plan ve Hills önerebilirim

KimJeongguk

Hill's deneyin birde isterseniz.