Ne Almaliyim

buduu

Uzun uzun süre sonra herkese merhaba eski aktif kullanicilardandimm, direkt konuya giricem budu benimle üçüncü yılını bitirmek üzere ilk sene nd kullanmaya başladığımız dönem hastalanmisti bağırsakları tıkanmışti bir hafta klinikte kalmıştı ama sebebi mamadan mi başka bir şeyden mi bulamamistik eğer kakasını yapmasaydi ankaraya yola cikmak uzereydik vet sevk edecekti(karabukteyiz) , şimdi uzun süredir beş ayı geçmiştir nd kullaniyoduk ama hiç tüy yumağı kusmayan budu ara sıra yine kusmaya başladı maması da bitmek üzere değiştirmek istiyorum gerçekten kaliteli öneriler yapabilir misiniz ve nd nin kokusu inanılmaz ağır tabi ki malum zamlara göre fiyat civarı olursa sevinirim gönül ister ki acana almak.. ( proplan kullandık bundan önce o yüzden şu an tekrar ondan almak istemiyorum ona da zamlardan dolayı öyle almıştık sonra nd geçtik şimdi başka önerilerinizi bekliyorum)

Bu arada tekrardan soru başlığı açmamak için buraya yazacağım, budu taranmayı hiç sevmiyo yani karnını asla taratmiyo sadece boynunu altı ve sırtı oralar da zorla o yüzden iki ayda bir aşıya gidince oluşan topakciklari vet kesiyor ama her gidisimizde orda tüylerini tamamen kestiren insanlar görüyorum ben karşıyım bu fikre çünkü gerçekten depresyona gireceğini düşünüyorum budunun ama vet ya her gün tarayın ya da keselim tüylerini dedi yani kendini taratmasini nasıl sağlayabilirim ben üç yıldır beceremedim ödül maması falan da kanmiyor artık yaş mama da dişlerimizde sorun olduğu için yememiz yasak ama yine de arada veriyorumm istiyor kıyamıyorum, başka nasıl kendini taratmasini sağlayabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim biraz uzun konuştum ama

13 CEVAP

Palyaco

Öncelikle happy cat Atlantik somonluyu tavsiye ederim benimde 3 yılım waffl la birçok mama denedim ve bunun çok iyi geldiğini gördüm hem severek yiyiyor hem diski kalitesi mükemmel içeriğinde çok yararlı kediler karın kısmından pek hoşlanmazlar ve elletmezler

Ebruhare

Happy cat'in içeriğine bakarsanız hiçte iyi değil. N&D kullanıyordum tüyleri aşırı dökülmeye başladı, ama şuan Exclusion kullanıyorum çokta memnunum

LilaMiaLuna

Happy cat iyi bir mama değil hatta benim zaman zaman sokak canlarına aldığım bir mama.
En iyi ilk 3 mama:
Orijen
Acana
N&D

AhsenAise

Nd acana, LaVital in yer aldığı içerik analiz verilerinde LaVital ile aynı puanı paylaşıyor 5,5

Catsusam

Happy cat bir kere aldım yedirmedim sokak kedilerine.

AhsenAise

Pardon, LaVital in 5.5 aldığı sitede nd 6.5 ve 7.5 puan almis

AhsenAise

Kedimiz ciddi bir Mantar atlattı veterinerimiz hills ördekli önerdi aldık ağzına sürmedi, LaVital kuzulu kısır maması kullanıyorum,tek eksisi tüy dökülmesi

AhsenAise

Exclusion mama analizi

Bizim değerlendirmemize göre Exclusion Sığır etli ve Narlı ortalama seviyede bir mama. İlk 5 içeriğe baktığımızda herhangi bir taze et kaynağı göremiyoruz. Kurutulmuş protein ve bezelye, pirinç gibi içeriklerin kullanılması etiket üzerindeki protein oranlarını yükseltiyor olsa da besleyici içerik olarak zayıf kalıyor. Kurutulmuş hayvansal proteinin ilk içerik olması genellikle tercih etmediğimiz bir başlangıç. Mamalarda en çok önem verdiğimiz ilk 5 içeriğin yalnızca 2’sinin hayvansal kaynaklı olması ve birinin domuz yağı olması puanlamamızı düşüren bir diğer etken oluyor.

buduu

Merhaba palyaco sizi hatirladim bir dönem exclusion mama önermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam ama deneme fırsatım olmadı , bu happy cat ilk defa duydum içerik olarak nasıl bı mama ve tabiki fiyat olarak

buduu

Bildiğim kadarıyla orijen ve acana nd den pahalı ben de nd değiştirmek istiyorum o yüzden ne alabilirim dedim ama happ cat iyi değil dediniz ne alabilirim

buduu

@Ebruhare nd den mi bilmiyorum ama budunun da tüyleri çok dökülüyor normalde de dökülüyor ama sanki arttı ve mama çok ağır kokuyor bütün odayı sariyo kokusu acanadan proplana geçmiştik fiyatlardan dolayı sonra nd geçtik ama nd de değiştirmek istiyorum zaten bağırsak sorunu olduğu dönem nd kullanıyorduk ondan suphelenmistim şimdi tekrar tüy yumağı kusunca birkaç kere nd bize göre değil sanırım ama ne alacağım iyi bir mama bilmiyorum fiyatlar da aldı başını gidiyor herkes öneride bulunursa sevinirim acil almam lazım

buduu

Happy cat o kadar kötü yanı 😳

buduu

Ahsenaise LaVitalin içerigi iyi mi kullandınız mı ve kokusu nasıl