Anneleri Terketti Nasıl Beslemeliyim Yavruları

aytunccc123

48 günlük iki yavrumuzun anneleri dün gece kaçtı ve gelmedi sorun şu ki önceki sefer kactiginda erkeklerle yine kapıya kadar gelmişti ben iceri almistim bu sefer direkt yok ve erkek kedilerinde bazilari dolaniyorlar yani sıkıştırma gibi bir durumda yok gibi
Bu yavruları şu an günde 3 öğün besliyorum yaş ve kuru karışık mama veriyorum bazen az yiyorlar ama yetiyor mudur acaba?
İlave bi şeyler vermeye gerek var mi laktozsuz süt veya kedi süt tozu tarzı şeyler mesela?

8 CEVAP

KimJeongguk

Kedi süt tozu da kullanın gelişimleri için çok önemli.

Emirrckr

Yaş-kuru mama karışık vermeye devam edin.
Dilerseniz kuru mama tabakları hep dolu olsun yani serbest besleme yapın bu süre zarfında çünkü anladığım kadarıyla evde olmadıkları için sürekli yanlarında olamıyorsunuz..
Yaş-kuru mamanın dışında bebek kedi süt tozlarından verebilirsiniz evet.
Laktozsuz süte falan gerek yok.
Yine bunların haricinde ek olarakta Gimcat Kitten Paste vererek gelişimlerine yardımcı olabilirsiniz.
Annenin gitmesine üzüldüm,birkaç gündür kızgınlıkta diyordunuz,muhtemelen çiftleşmek için kaçtı.Halen yok mu acaba,bebekler ne alemde?

aytunccc123

Anneleri bu sabah geldi ve kaçarak hızla içeri girdi aşısı vardı diye aldım bende yeni dış parazit yapmıştım umarım pirelemez bizi şuan anne icerde kızgınlıkta ama bi yandanda yavrularini düşünüyor ve erkeklerin sesini duydukça hirliyor

Sevimcolak

Anne kedi mutlaka gelirdi başına bisey gelmemistir umarim.

aytunccc123

Umarım evet etrafta olmamasi düşündürüyor benide geceden beri yok malesef kızgınlığa girse bile buraya gelirdi diye dusunuyorum

aytunccc123

Emirrckr şimdi besleyip geldim bu saatte olsa iniyorum evde olsalar tabiki daha rahat ama ailevi sorunlar malum neyse yine yaş kuru karışık verdim fazla yemiyorlar ama yetiyor diye dusunuyorum bol bol oyun oynuyorlar icerde ablalarida var o da onlara eşlik ediyor sagolsun süt harici annelerinin eksikligini aratmiyor kızçem

Emirrckr

Annelerinin gelmesine sevindim :))
Kızgınlıkta bile olsa en azından başlarında olsun.
Yavrular emerler en azından.
O halde anneleri geldiğine göre yavruların kiloları yerindeyse süt tozuna gerek yok,aynı düzende siz beslemeye devam edin.

Emirrckr

Dış parazitini yeni yaptıysanız bir şey olmaz,merak etmeyin.
Pire üzerine gelmiş olsa bile kanını emdiği an ölecektirler.