Kedi Sorunu Belli Oldu

Miapati1

Binaya kedi dadanmasının sebebi belli oldu çatı katında bir anne yavrulamış ondan binanın içine gezip dışkı bırakıp geziyor bina çiş ve dışkı kokuyor dün çamaşır su ile binayı yıkamışlar ama tabiki nafile yine yapmış kediler ordan gitmediği sürece benim kediler evde çıldırıyor malasef itfaiye yi arasam gelir alırlar mı yanlis anlaşılmak istemiyorum çatı katına gidip mama ve su verdim ama anne yavrularını kremit altına saklamış en azından bina dışında onlara yuva yapabilirim sizce itfaiye yardımcı olurmu yoksa başka kurtarıcı hat varmi

9 CEVAP

huqi

Lütfen böyle bir şey yapmayın, anne kedi özellikle yavruları varken daha korkak oluyor. Siz yer yapsanız bile sokakta o yavrularını tekrardan başka yere taşıyacaktır açık alanlarda bakmıyorlar bebeklerine 1.5 aylık olduklarında açık alana getiriyolar ki bebeklerde yemek yesin diye. Siz onları ordan çıkartıp sokakta yaptığınız kedi evine koyarsanız dediğim gibi yeniden taşıyacaktır ve kediler yavrularını taşırken bebek kediler çok yıpranıyor. Ayrıca tekrardan aynı yere taşıma ihtimali var çünkü yer yok hayvanların yavrularına bakabileceği alan bırakmadılar ki her yer beton, bina iğrenç insanlarla dolu. İtfaiye gelmez bence ve gelse bile hayvan itfaiyeden çok korkup, yavrularını bırakıp kaçabilir sonuçta kocaman bir şey ve çok sesli ayrıca yabancı insanlardan korkar.
Hayvanlar bu kadar problemler yaşarken bazı insanlar nasıl kısırlaştırma karşıtı olabiliyor anlamıyorum...
Lütfen mahallenizdeki kedileri de kısırlaştırın.
Bunun yerine boş bir kaba kum koyarsanız en azından oraya tuvaletini yapar

Kum kabı yerleştirip çiş yaptıkları yerlere de Kedi koku giderici sprey alıp sıkabilirsiniz çamaşır suyu kedilerin sevdiği bir kokudur çamaşır suyu daha çok çiş yapmalarına sebebiyet verir lütfen yavrular büyüyene kadar sabırlı olun

zey940

Kum kabı yerleştirmek sorununuzu çözebilir önce onu deneyin bence de.

Emirrckr

Kum kabı yerleştirerek bu sorunu çözebilirsiniz elbette apartman içine yapmaları ciddi anlamda kokuya sebep olur diğer apartman sakinlerinin anlayışlı karşılaması göz yaşartıcı valla günümüzde :)
Yavruları itfaiyeyle indirmek anneyi korkutur,saldırganlaşabilir aniden korkup değişik yerlere taşımaya da çalışabilir yani riskli bir durum.
Zaten saldıracağı için kimsenin cesaret edip alabileceğini sanmıyorum.
Anne kedi için bu dönemde hormonları gereği"yavruların için yaşa."anlayışı hakim onların kılına zarar gelse veya bir tehlike hissetse bambaşka bir kediye döner.
Biraz sabırlı olun zaten çabucak büyüyecekler.
Ayaklandıklarında,iyice gezinmeye başladıklarında siz indirirsiniz.
Aşağıya da güvenli bir yer yaparsanız güzel olur.
Şimdilik bu koku sorununu birkaç tane kum kabı koyarak çözün isterseniz.
Ayrıca apartmanda tekrar temizlensin,çiş kokusu alırsa tekrar aynı yere yapabilir.

Catsusam

Lütfen yukarıdaki önerilere kulak verin. Sizi anlıyorum kedilerinizin durumu da zor ama onlar evsiz, kimsesiz. Sadece bir süre.

Miapati1

Ben anlayışla karşılarım ama bina sakinleri malasef yabancı lar laf anlatamıyorsun onlara dış bina kapısını sürekli kapatıyorlar çünkü başka kediler onların kokusuna gelip saldırıyorlar bu yüzden hep kapalı anne kedi geceleri çatıdan binaya inip bağrıyor yarın tekrardan mama ve su vereceğim kum da koyacağım bir süre ben idare ederim benlik sıkıntı yok yeterki kedilerim delirmesin evde fal taşı gözleri gibi geziyorlar kapının önünde oturuyorlar jfjskdj bizim kapının önüne de dışkısını yapmış çünkü eve direk sarıyor kapıyı açınca

Miapati1

Bende kıyamıyorum onlara ama bizim kediler cidden delirdi bina leş gibi kokuyo kapıyı açıp içeri direk koku giriyo bunlar da deliriyor kapının önünde nöbet tutuyo bildiğiniz uyumuyor etmiyor ve tıslıyor hep

huqi

Anadolu yakasında him derneği kısırlaştırma yapıyor, yavrular büyüdükten sonra da anneyi kısırlaştırsanız keşke.
İlçe belediyeniz nasıl bilmiyorum ama araştırın güvenilirse geri getiriyorsa ilçe belediyenize de getirebilirsiniz.

huqi

Kısırlaştırmazsanız yeniden aynı yere doğum da yapabilir... belli ki doğum yapacak yer bulamamış çatıya doğurmuş hayvan