Bahçedeki Kedinin Kusması Devam Ediyor

Durukj

Merhaba bundan bir kaç hafta önce bahçede beslediğim kedi hakkında bir başlık açmıştım kusuyordu ve toprak yiyordu ben veteriner bulmaya çalışırken artık kuşanmaya başladı ben de çok yoğun olduğum için artık bırakmıştım aramayı baya sağlıklıydı sadece kusmasından sonra baya zayıflamıştı bugün biraz haşlanmış balık ve kuru mama verdim çok açtı galiba aşırı hızlı yedi normalde aşırı yavaş yiyen bir kedi ama bir kaç haftadır biraz hızlı yemeye başladı sonra bahçedeki duvarın üstüne çıkıp kustu kusmuğunda sanırsam çiğ kırmızı et veya salam sosis benzeri bir şey vardı pek dikkat etmedim yine toprak yediğini bayağıdır görmüyorum bugün de yemedi kustuktan sonra yine karnı biraz şişmiş ne yapabilirim gerçekten ama gerçekten veterinere götüremiyorum öğrenciyim sınavlara çalışıyorum yine telefondan veteriner bulmaya çalıştım ama hiç biri geri dönüş yapmadı önceden de kendim direkt gidip durumu anlatayım dedim her seferinde kapalı oluyordu veteriner şu an çok yoğunum dediğim gibi veterinere götüremem ama belki elimden bir şey gelebilir bazıları hayvan sever kuruluşlara ver dedi ama onlara nerden ulaşacağımı bilmiyorum hem bence şu an çok hızlı yediği için olabilir bu durum veya çiğ et verildiğinden parazit çok bilgim yok ama yardımcı olursanız sevinirim

3 CEVAP

Emirrckr

Bence bi iç parazit uygulayın.
Sokak kedisi olduğu için yukarıda da dedikleri gibi veteriner hekim de tam bir kontrol etmeden net bir şey söyleyemez.
Belki yediği salam-sosis bozulmuş olabilir.
Ya da hızlı yemesinden kaynaklıdır.

zey940

Çiğ et yemesi parazit yapabilir. Parazit karın şişliğine sebep olabilir. Hızlı yediği için de rahatsız olduğu için de kusuyor olabilir. Bunu buradan net bir şekilde söylemek zor. Veteriner de sokak kedisinin ne yaşadığını bilmediği için uzaktan çok kesin bir şey söyleyemez zaten. Kilosuna uygun iç parazit hapı kullanmak ve düzenli doyurmak geliyor sadece aklıma. Tok olunca çiğ yemek yemeyi bırakmasa da azaltır en azında. Belli bir süre tıka basa yiyeceği şekilde verin. Kusması devam ederse hızlı yediği için veya yedikleri çok geldiği için olabilir. O zaman da az ve sık beslemeyi deneyin bence. Düzenli besleme yapabilir misiniz bilmiyorum ama anlattıklarınız iyileşmesi için emek isteyen bir rahatsızlık. Son olarak kusmuğunda tüy varsa malt verebilirsiniz. Aslında her şekilde malt verseniz iyi olur belki bağırsağı doludur onu da rahatlatır.

Durukj

Cevabınız için teşekkürler dediğiniz gibi bir şeyler yapmaya çalışıyorum bugün sabah mama vermeye gittim çok haşsizdi mamayı da zor yedirdim şu an da mama istiyor gibi ama asla aşağıya inmiyor sizce kusmasıyla alakalı olabilir mi veya tok mu