Kisirlastirma Sonrasi Dikiş Acilmasi

Butterfly88

Dün sokakta baktigim kedimi belediyeye kisirlastirdim. Bir gun boyunca evde durdu. Kafalik takmaya gerek duymadilar. Bugün rve geldigimde dikisini actigini gördüm. Evde durmak istemiyor, dışarı cikmaya calisiyor. Dışarı cikarsa da yara enfeksiyon kapabilir diye korkuyorum.Ne yapmaliyim?

7 CEVAP

huqi

Yarası daha yeniyken açılması çok kötü olmuş bu yüzden belediyeye ya da herhangi bir kliniğe getirmelisiniz. Zımba dikiş yaparlar basit bir şey ve çok paranız gitmez herhangi bir klinikte bile ayrıca kesinlikle yakalık takmalısınız 1 hafta kadar evde durması yeterli.
Dikişini açmışken asla sokağa salmayın ve dediğim gibi zımba dikiş atılmalı yaraya

Butterfly88

Yarın sabah normalde gittigimiz veterinere götürmeyi düşünüyorum. Galiba tekrar dikilmesi gerekli. Yakalığı da orada bulabilirim umarım

Catsusam

Dikiş açılması riskli. Dediğiniz gibi enfeksiyon riski var hele sokakta pislik içinde kesin.

Butterfly88

Yara yapışmış gibi batikon sürün dediler biraz daha evde tutacagim nolur nolmaz diye

Emirrckr

Lütfen evde tutun.
Açık yara,dışarda enfeksiyon kapması çok yüksek ihtimal.

Sevimcolak

Yakalık takılması gerekirdi bulma imkanınız var mi elizabeth başlığı diye geçer

Sevimcolak

Sokakta beslediğim bir kedim vardı kisirlastirip eve aldim ben huyunu bildiğim icin yakalık takilsin dedim vet takmadı sonuç olarak dikisini aynen böyle yapti veterineri aramistik merhemler ve yara spreyleri onermisti sizde arayın lütfen danışın veterinere belediye oldugu icin cevap vermezler belki ama bildiginiz baska veterinere de sorabilirsiniz