Veteriner Hekim Var Mı?Yavru Kedim Bugün 9 Kez Su Kustu

Aysebilge

Merhaba, aramızda veteriner hekim varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Kedim bugün 9 kez su kustu, kusmuğunda hiç mama yoktu sırf su. Veterinere götürdük orda da kustu veteriner hekim röntgen çekti ve bağırsaklarının dolu olduğunu ama midesinin boş olduğunu söyledi. İlaç verdi 2 saat boyunca ilacın nasıl ilerlediğini seyredip ona göre durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi. 2 saat sonra gittiğimizde 2.saatin sonunda röntgeni çekemediklerini çünkü ilacı kustuğunu söyledi. Röntgende bağırsaklarında sızma şeklinde ilerlemiş normalde 2 saat sonunda tüm ilacın bağırsağın sonuna geçmesi gerekirken bağırsağa çok az bir miktarının geçtiğini söyledi. Eğer bir şey tıkıyorsa ishal yapıp çıkması için ilaç verdi. Durumu kötüye giderse yarın veterinere tekrar götürmemiz gerektiğini söyledi. Veteriner hekimimiz, acaba bir kedinin 10 saat içerisinde 9 kez sırf su kusması neyden kaynaklı olabilir?

5 CEVAP

Cennet29

Bu şekilde olan yavru kedimizi kaybettik malesef. Sürekli kustu bağırsağı tıkalı dediler lavman yaptılar açıldı ama yine yiyip içmedi ne versek kustu. Veterinerde tedavi olurken kaybettik ciğerleri gelişmemiş dendi bize. Ztn annesinin terk ettiği bi yavruydu aşırı çelimsizdi zor büyüttük 2 buçuk aylık olmuştu 😢 hala içimde yaradır. Umarım sizinki iyi olur

Aysebilge

Başınız saolsun😔 Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim🙏 Kedimin kusmaları devam edince gecenin bu vaktinde veterinere getirdik, burası saolsun biraz daha detaylı inceledi yavrumuzu. Kan değerleri makinenin okuyamayacağı kadar düşük çıkmış. Bir kaç ilaç ve antibiyotik verdiler, serum taktılar şuan serumunun bitmesini bekliyoruz. Yarın akşam tekrardan tedavileri için veterinere geleceğiz.

Aysebilge

Kedim yine kustu, mama yemediği için zorla yaş mama verdik üzerine su içince yaş mamanın hepsini çıkardı.

Aysebilge

Başınız saolsun😔 Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim🙏 Kedimin kusmaları devam edince gecenin bu vaktinde veterinere getirdik, burası saolsun biraz daha detaylı inceledi yavrumuzu. Kan değerleri makinenin okuyamayacağı kadar düşük çıkmış. Bir kaç ilaç ve antibiyotik verdiler, serum taktılar şuan serumunun bitmesini bekliyoruz. Yarın akşam tekrardan tedavileri için veterinere geleceğiz.

Cennet29

Veteriner seçimi cok önemli iyi ettiniz. Umarım minik bebek iyileşir bir daha da hasta olmaz 💝