Erkek Kedide Meme Olurmu

melike-G

Yavru erkek kedide meme olurmu ? Neye benzer? Kaç tane olur ? Söylermisiniz lütfen teşekkürler

3 CEVAP

Mischka

Kedilerin memeleri karnın iki yanında uzanan 2 simetrik çizginin üzerinde yer alır. Hem erkek hem de dişi kedilerde bu 2 çizginin üzerinde yer alan memelerin satısı 8 ile 12 arasında değişir. Bu hem dişi kediler hem de erkek kediler için geçerlidir. Yani benim kedim erkek ama 8 memesi var bu normal mi diye düşünüyorsanız yanıtı kesinlikle evet. Sadece erkek kediler doğum yapmadıkları için memelerinde süt bezleri yoktur, yani dişi kedinin aksine erkek kedinin memeleri işlevsel değildir. Şunu da ekleyelim bazı kedilerde meme başı sayısının 8’den az olduğu da görülebilir ve bu da normal kabul edilir. (ALINTIDIR)

melike-G

Bilgi için sağol 2 aylığa yakın karnında sivilce gibi şeyler olunca meme diye tahmin etmiştim ama teyit etmekte fayda var

Kedimekim

Benim kedim de erkek 8 tane memesi var 2 şer 2 şer sıralı şekilde