Kedim Sürekli Benim Yatağıma İşiyor

Findikkkc

Kedim yaklaşık bir yaşlarında dişi.İlk sahiplendiğimde sokaktan almıştım o zaman ishal problemi vardı ama parazitten dolayı ve gaz sorunu yaşadığı içindi tedavisini ettirince eve kakasını kaçırma olayı bitmişti. şimdi neredeyse 1 yaşında odamda sürekli iğrenç bir koku vardı ama asla anlamadım dikkat ettiğim de kedimin yatağıma işediğini fark ettim ama bu sıra da kumuna da işemeye devam ediyor. herhangi bir sağlık problemi yok yediği şeyler proplan ve bazı yaş mamalar bunun haricinde farklı birşey yiyip içmiyor . Evde stres olacağı bir değişiklik olmadı kumu karbonluydu kumunu yanlışlıkla farklı almışız onu kullanıyorduk acaba kum değişikliğinden tepki olarak yapıyor olabilir mi ? Sağlık problemi de yok çünkü eğer bunu huy edinmişse de nasıl düzelteceğim lütfen fikir verir misiniz

5 CEVAP

blue_hpood

o halde bi bilgim yok. kumunu kokusuz ve rahat bir tuvalette kullanın. tuvaleti daha sakin bir yerde bulunsun. yine kumuna yapıp dışarıya da yapması aslında tuvalet ve kumuyla alakalı bir sorun olmadığını kumuna da tuvaletini yapmasından çıkarabiliriz. bunun dışında bir fikrim yok. bunun hakkında mutlaka bilgisi olan biri vardır

Sevimcolak

Sağlık problemi yok yazmissiniz da detaylı bir tam idrar tetkiki yapıldı mı? Kediler sorun olmadigi sürece tuvaletini baska yerlere yapmazlar benim fikrim bir tahlil yaptırmanız yönünde.Kum değişimine tepki yapacağını sanmıyorum öyle olsa hic girip yapmazdı.

Kedinizi sinirlendirdiyseniz size ait bir eşyaya çişini yapmak istemiş olabilir:D

blue_hpood

kediniz kısır mı:)

Findikkkc

Evet kısır kızgınlıpa girmeden önce hiç kızgınlık yaşamadı