Kedim Korkusundan Mama Yeme Du İçmeye Gitmiyor

Edasahinbay

Merhaba kedim oturma odasında olunca bazen yemek ve su içinden yerinden bile kalkmıyor hatta belki de tualetini tutuyor bile olabilir genelde 12 den sonra mama yiyip tualete gidiyor biraz zayıf olduğunu da düşünüyorum 5 buçuk aylık falan 3 aydır bizimle bir akıl verirseniz çok sevinirim. Evimiz iki katlı olduğundan iki katta da mama kapı su kapı var daha yeni hills kitten mamaya geçtik beğendi yiyor çok şükür gimcat kıtır ödül mamalarından aldım taurin falan destekleyici olsun diye birinci gün yedi birkaç tane ama bugün onların hepsini reddetti uzattığımda kafasını çeviriyor böyle korkudan yiyemiyormuş gibi hissettim bu konularda ne yapmam gerek ve sizce kedim olması gerekenden zayıf mı 5 buçuk aylık bir kediye göre? Bir de oyun oynamaya bile yeltenmiyor oltayla oynuyordu ilk geldiğinde şimdi hiç canı istemiyor hatta olta yanlışlıkla göbeğinde sırtına gelsin aşırı sinirleniyor o an bi hınçla oyuncağına vuruyor ısırıyor pençeliyor. Endişeliyim..

5 CEVAP

Cennet29

Üstüne gitmeyin o istemediği sürece sevmeye oyun oynatmaya çalışmayın oltayı ortadan kaldırın. Oltasına benzemeyen başka bi oyuncak edinebilirsiniz belki ondan hoşlanabilir. Henüz cok küçük oyun zamanları aslında. Evde neyden ürküyo olabilir sizden başka biri zorla onunla ilgileniyo olabilir mi? Her kedinin karakteri farklıdır sizinki çekingense zor güven duyabilir bu uzun zamanda alabilir. Sadece üzerine gitmeyin onu özgür bırakın. Yediğinden içtiğinden emin olun sadece.

Cennet29

Kıyamam cok ürkek bi kedi :( veterinerle görüştünüz mü bu konuda

Edasahinbay

Evet görüştük hatta hasta olabilir mi diye testler de yaptık ama sağlıklı olduğunu çok ürkek bir kedi olduğunu söylediler hatta kedim kan verirken aynı anda hem kaka hem çiş yaptı çok korkmuştum

Cennet29

Biraz daha büyüdüğünde belkide biraz sakinleştiren ürünlerden kullanmalısınız. Şuan küçük olduğu için kullanılır mı bilmiyorum. Relax past olabilir. Pet labs anti stress ürünü kullanılabilir. En azından biraz rahatlar sinirleri yatışır. Veterinere götürmeden önce de bu tarz ürünler kullanmalısınız yolda giderken ve veterinerde bu kdr stres olmaması için. Belli ki karakteri bu şekilde mesafeli biri. Ama en azından stresi en aza indirmek ve onu rahatlatmak herkese iyi gelir 💝

Edasahinbay

Genelde kimse sevmeye zorlamıyor kediyi hatta kendi kendine takılıyor çoğu zaman az önce uzattığım mamayı yemedi ama ben ordan gidince yedi mesela kulübesinden çıkıp eski oynadığı oltasına bir kere dolanmıştı sonra biraz daha oynadı sonra sinirlenmeler korkmalar başladı sonra oltayı değiştirdim kedi otlu anaslı bi olta aldım ama aynısını yapıyor gibi pek ilgilenmiyor yine sırtına değindiğinden bi tehdit gibi saldırıyor ona yani oltayı değiştirmeme rağmen böyle yaptı yine