Kedimde Kıtık Var Ne Yapmalıyım ?

yumak_bey

2.5 yaşında Scottish Fold oğlum var fakat erişkinliğinden bu yana çok tüy döküyor düzenli olarak taramama rağmen kıtık oluştu ve artık canı acıyor iyiliği için elimden geldiğince nazik bir biçimde kıtıkları açmaya çalışıyorum ancak nafile ister istemez canı acıyor ve haklı olarak bana saldırıyor hem benim vicdanım hem fiziksel canım acıyor sizce ne yapmalıyım?
Traş ettirmeye korkuyorum çünkü psikolojisi bozulsun istemiyorum :((

not: bir ara hastanede yatmıştım uzun süre benim gibi kimse ilgilenemedi temel ihtiyaçları yapıldı ama kürkü o zaman içerisinde (1 ay) biraz bozulmuş ne yaptıysam eskisi gibi olmadı:(

5 CEVAP

Sevimcolak

Merhaba bir donem benim kedimin sırtında olmuştu ucu küt makasla kesmistim sivri olmayan ama zor olmustu birkac gunde yapabilmistim surekli donmeye calisiyordu sizinki karın kısmı galiba biraz daha zor kesmeniz eger tutabilecek birinden yardim alirsaniz belki kesebilirsiniz uclarindan kesince zaten açılıyor sonra taradikca

Sevimcolak

Karın kısmı dedim ama sırtından aşağıda galiba sizinde

yumak_bey

tesekkürler deneyecegim 🥲, kuyrukla poposunun birleşim yeri yani sırtından bayağı bir aşağıda evet

aycaderinn

Kıtık açıcı taraklar kullanabilirsiniz ancak işe yaramazsa en sağlıklısı tüylerinin kesilmesi

Kıtık açıcı tarak kullanabilirsin eğer istemezse hipet kıtık açıcı sprey kullan oda olmazsa mecbur kescen reis