Hep Aynı Mamayı Kullanmak Böbreklere Zarar Verirmi?

KeLeBeKciK

Merhaba kedimize sürekli aynı markadaki mamayı kullanmak böbreklere zarar verirmiş 1,2ay kullanıp sonra farklı marka kullanmak daha sağlikliymiş acaba bu doğru mu? Daha kötü olmaz mı yavrucuklar sürekli farklı mama yemekten iyice bozulmasın böbrekleri? 🤔

5 CEVAP

Dann

Arada rotasyon tavsiye edilir ama İki ayda bir çok sık olur. Altı ayda bir mantıklı olabilir, Yazlık kışlık şeklinde. Örneğin ; Bahar ve yaz aylarında tavuk sonbahar kış aylarında balık ağırlıklı beslenme gibi.

Emirrckr

Bende @Dann a katılıyorum,
2 ayda bir değişim abartılı olur zaten mamaya alışma evresi vs.derken zaman alıyor.
Fakat denildiği gibi yaz-kış rotasyonları olabilir aynı marka içerisinde.

Yasij

ben nd den bi danışmanla görüştüm,rotasyonu önermiyoruz biz herhangi bi sıkıntı olmadığı sürece dedi. kafam karıştı benim de

KeLeBeKciK

Evet söylediniz gibi ayni marka içersinde bi tavuklu bi balıklı bencede normal 10kg veya 15kgmama bitince değiştirmek güzel olur mantıklı katılıyorum ama benim şaşırdığım marka değişikliği denmesi yani misal olarak şuan lavital sonra bonacibo sonra mystic sonra perfect sonra mycat vs söylenilen bu şekilde ben marka isimleri yazmadım için net olmamış tam sorum kusura bakmayın 😔

KeLeBeKciK

Beğendim markayı ve kedime iyi gelen mamayı arada tavuklu ve balıklı değişik yaparak versem olmuyor mu sürekli marka mi değiştirmem gerekiyor şuan daha net oldu sanırım sorum?🤔