Sokak Kedisinde Fip Şüphesi

Çarşamba günü sokakta arka tarafı çok pis bir şekilde buldum ve temizlemek için kucağıma almaya çalıştığımda kısa kısa işedi. Sonrasında belediye veterinerine götürdüm ve idrar yolu enfeksiyonu (sistit) denerek tedaviye alındı. Bugün kedinin durumunu öğrenmek için gittiğimde kansızlık olduğunu ve yürümede dengesizlik olduğunu, röntgende kalçasında bir problem bulunmadığını bu yüzden de fipten şüphelendiklerini söylediler. Yarın özel bir klinikte kan tahlilleri yapılarak fip olup olmadığı kesinleşecek. Her yürümede dengesizlik, zorluk fip mi demektir; başka bir hastalık olabilir mi?

1 CEVAP

aycylmz

Fip olma ihtimali var ama her dengesizlik fip değildir, nörolojik başka hastalıklar da var.