Kedim Gelişmedi

Kedim şuan 8 aylık yaklaşık 1 ay önce kızgınlığa girdiği için ameliyat etmek zorunda kaldık ve ondan sonra gelişmedi Hep aynı kaldı kilosu 4.1 kg şuan. Bu normal midir? Gelişir mi? Ameliyattan sonra gelişmesi durur mu yaşayan var mı

8 CEVAP

zey940

4 kilo ortalama kedi kilosu zaten. Ben de 8 aylıkken kısırlaştırdım benim kedim de aynı kilosunda kaldı. Ama kedim zaten uzun boylu gelişmiş bir kediydi. Siz de küçük kalma sorunu yoksa bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yavru kedi mamasıyla besleyebilirsiniz birkaç aydan sorun olmaz. Gelişimine katkısı olur. Zaten kısırlaştırmasaydınız da kızgınlığa girmekten gelişemeyecekti muhtemelen, hatta zayıflayabilirdi. Kısırlaştırmayı ertelemek bunun için çözüm değil yani.

aslihan_e

8 aylık 4.1 harika bir kilo. Kısırlaştırmasanız asıl küçük kalabilirdi. İlk ihtimal hamile kalması gelişimini durduracaktı, ikinci ihtimal de çiftleştirmediğiniz için stresten çok zayıflayabilirdi, küçülürdü bile yani.

cibvesushi

Ben de kedimi 8 aylıkken kısırlaştırdım ve benimkinin de kilosu 4.100 civarı şuan 3 yaşını doldurdu gayet normal bence ki sağlıklı olan bu kedilerin 5 kiloyu geçmesini hiçbir veteriner önermiyor (tabi cinsine boyuna göre de değişir) ve hiç sorun yaşamadık şuana kadar. Kaliteli mama yedirdiğiniz sürece kediniz sağlıklı kalmaya devam eder fotoğrafta gördüğünüz gibi kedilerimiz benziyor smokinler genetik olarak böyle oluyor olabilir tüyleri kadar ömürleri olsunn :)

Emirrckr

Bencede kilosu gayet yerinde,
Bizde kızımızı 7 aylık 4,5 kiloyken kısırlaştırdık.
Bende aynı sizin gibi acaba gelişimi durur mu diye dert etmiştim çünkü boy olarak öyle çook büyük bir kedi değildi sadece biraz iriydi.
Yani o boyla ona kızgınlıktayken bu yaşta ne anneliği daha sen bebeksin falan diyorduk :))
Ama kısırlaştıktan sonra çok güzel boy attı gerçekten,
Evde annesi de var onun boyunu geçti hatta.
Kilosunu da koruyor çok sağlıklı bir kedi şu anda,
Emin olun en iyisini yapmışsınız.

Cennet29

Bende kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdım 4 kilo falandı. Asıl kısırlaştırmasam stresten gelişmezdi yiyip içmediği için. Şuanda kedim 2 yaşında uzun boylu fit bi kedi. Ayrıca ben tecrübesiz ve bilinçsiz olduğum için kısırlaştırana kadar ona sokak kedisi maması yedirmiştim hemde yetişkin mama yavru bile değil. Özel bakılmadı yani ama yinede gelişiminde sıkıntı yok. Aynı mamayla beslediğim kediler benim kedimden küçük mesela. O yapıyla alakalı ben özel hiç bişey yapmadım ama en uzun boylu kedi benimki mahallede

Cennet29

Ayrıca 4 kg cok yeterli bir kilo. Daha fazla olmasını arzu etmeyin bence cünkü iç yağlanma falan olursa başka sağlık sorunlarıyla uğraşmak sorunda kalırsınız

keşke 1 yaşına girmeden kısırlaştırmasaydınız. erkek kedilerde gelişimini tamamlamak için 1 yaşın dolması bekleniyor. dişi gibi olmuyor. vitamin filan kullanabilirsiniz. vete danıştınız mı

Minminik

1 yaş durumu veterinere göre değişiyor benim veterinerim 4 aylıktan sonra gelişme geriliği yoksa onay veriyor kısırlaştırmaya erkek kedide.
kısırlaştırdıktan sonra kilo almaması önemli o yüzden umarım 4 kg civarında kalır