Kızgınlık Dönemi Her Kedi İçin Aynı Zorluktamı Geçer?

pistan32

Sesi hiç çıkmayan 6-7aylık dişi kedim bugun baya bir miyavlayıp yerlerde yuvarlandı.Muhtemelen kızgınlığa giriyor.Çünkü normalde çok sessiz.Çoğu form sitesinde okuduklarım ve büyük kedimin agır geçen kızgınlığı beni bu meseleden iyice ürküttü.Ama çok göze batan bir miyavlaması yok uyurken falanda huzursuz değil gayet uyuyor.Her kedinin karakteri farklı olduğu için kızgınlıga girdiklerindeki tepkileride farklı olur diye düşünüyorum.Kedilerinin kızgınlıklarını hafif atlatanlar varmı acaba?

3 CEVAP

pongul

evet. dereceleri farkli olabiliyor. normal bir durum.

Feronia

Kediden kediye değişir, kimi çok hafif geçirir kimi çok ağır.

Heiter

Değişir. Bizim kızınki çok sakin geçiyor. Miyavlaması artıyor ama kesinlikle baş ağrıtıcı değil. Aşırı ilgi bekliyor mesela. Sevdiğiniz zaman önünüzde yatıp, klasik pozisyonunu alıyor :D Bunlar da rahatsız edici belirtiler değil bence.
Bizim için en kötü yanı, bu dönemde tüy dökümünün inanılmaz artması. Neyse ki düzeldi şimdi.
Bu arada, her kızışma dönemi aynı da geçmeyebilir. Yani şimdi hafif olan belirtiler, sonradan artabilir.