Kedimin Bacağında Açık Yara Var Acil

Kedim evden kacti 5 gün önce defalarca aradım mahalle de gördüm iki üç kere yakalama firsatim oldu ancak bana saldirip kaçtı. Daha sonra bugün kendisi sabah geldi içeri girdi bir şeyler yedi ve uyudu uyurken arka patisini kaldirdi ama genellikle bu sekilde uyudugu icin bir sey oldugunu dusunmedim. Az once bu yarayi yalarken gördüm annem şehir dışında ve şu an veterinere götürme şansım yok evde kantıron yağı falan var onlardan biri sürsem mikrop kapmasını engelleyebilir miyim lütfen yardımcı olun

21 CEVAP

Anonymus552223

Birinin daha aymi sey basina gelmis eski konudan arastirmis sanirim. Ayni boyle bir yaraya 5 tane antibiyotik hap vermisti bizim veteriner. 5 gun kullanmistik. Veterinere foto ile gidip gosterin ilaci alip evde uygulayin. Simdi burdan ilac ismi soylemek dogru olmaz. Zaten mecburen ilaci veterinerden almaniz lazim. Eczanelerde satilmiyor, hayvan antibitotigi farkli

Tam1cat

Batikon ile temizleyin, sıkı tutun yalamasın. Daha sonrasında furacin merhem kullanabilirsiniz. Genellikle felçli veya uzun süreli yatması gereken hasta insanlarda basıncın ve nemin etkisiyle oluşan derin yatak yaraları olduğunda kullanılıyor. Hızlı etki ediyor. Ben birçok yarada bunu tercih ediyorum. Sarmayın yara hava alsın fakat yalamasını engellemek için kremi sürdükten bir 10 15 dakika onu sıkı sıkı tutun. Ve tabiki ilk öncelik veteriner olsun. Ne olur bir götürün

Tam1cat

Milattan öncesinin konusuymuş, üzücü

caglayelin

bence de üzerini ve etrafını baticonla temizleyin sonrada vterinere götürün

Yrnkrblt20

Benim kedimin iki tane açık yarası vardı ve birine dikiş atılmıştı ama patladı ama ben Batikon ve terramycin ile geçti ikiside terramycin mükemmel birşey kesinlikle tavsiye ederim... ilk batikonla temizleyin ben damlatıyordum biraz bekleyip kulak cubugunla t

Yrnkrblt20

Kulak çubuğunla terramycin sürüyordum yaranın etrafına ve biraz içine... yaklaşık 20 dakikada emiyor zaten biraz oyala kedini... ben kedim uyurken yapıyordum.. gerçekten iki açık yarayı da böyle geçti.. iltihapliydi bide