Kedimin Sırtında Beze Çıkması

BerruEce

Aniden kedimin sırtında şişlik beze gibi bir şey oluştu yaşı da var bu konu hakkında yardım almak istiyorum tekir kedi yaklaşık 4 kilo civarı iştahı yerinde veteriner iğne yaptı ama hiç bir etkisini görmedik ameliyat gerekir mi

11 CEVAP

BerruEce

Çipi yok aniden oldu yeni fark ettik röntgen çekildi boyutu 4e 3.7 çıktı sadece iğne yaptılar o kadar cevabınız için de çok teşekkür ederim

BerruEce

Merhabalar size bir şey danışacaktım tekrar gittik veterinere ama yine iğne yaptı ve ultrason hakkında da sadece iç organlar görünüyor diyip bakmadı şuanda top gibi oynuyor ve sağa sola gidip duruyor ne yapacağımızı şaşırdık

Cennet29

Başka veterinere götürme şansınız varmı

Sezgek

Ultrason okumayı bilmiyormuş vetiniz sallamış sadece iç organları gösterir diye yoksa yani kitleye ilk görüntüleme ultrason ile olur zaten daha sonra mr ve pet gelir sırasıyla ayrıca yaptığı iğne ne iğnesi bilgi vermedi mi kitlenin hareketli olması iyi huylu olabileceğini gösterir ama bazı kötü huylu tümörler de ne yazık ki hareketli olabiliyor daha deneyimli bir vete danışmanızı öneririm bir an önce yanışı konulsa iyi olur dediğim gibi parça aşınıp bakılabilir

BerruEce

Başka yere de göstereceğiz gibi duruyor çünkü ilk gittiğimiz yer galiba ameliyat diyecek ama onda da anestezi olacak diye çekindim veteriner sadece iğne yapıyor bize de bilgi vermedi ne iğnesi olduğundan küçülmesi için dedi sadece ama hiç bir değişiklik yok boyutunda

Sezgek

Çip var mıydı eğer çipi yoksa o şişlik çok da hayra alemler değil çip yoksa acil biyopsi yaptırmanızı öneririm geçmiş olsun

Sezgek

Anladım biz yine iyi düşünelim ama kesin Tanı için ordan biyopsi yazılması şart röntgen hiç bir şey söylemez ultrason olsa yine bir nebze yorum yapardık ama röntgen gereksiz olmuş ultrason yaptırırsanız buraya koyarsanız yorum yaparım ama dediğim gibi biyopsi şey ne yazık ki

BerruEce

Tekrar gideceğiz veterinere umarım ultrason çekerler eğer çekilirse buraya koyacağım bilgiler için çok teşekkür ederim

BerruEce

Sadece röntgen çekti mr falan istemedi 2 doz iğne yapıcam dedi yaptı 1 hafta sonra gelin inmezse tekrar yapıcam dedi ya da ameliyat olucak top gibi oynuyor sırtında ama kediye bir rahatsızlık vermiyor iştahı vs yerinde

Sezgek

Bilgi vermemesi de yanlış olmuş yani ordan parça konması şart gibi Tanı için parça almak için de anestezi vermek zorundalar evet risk ama ne yazık ki akın aşı gereken bir risk yani iyi huylu da olsa o kitlenin ordan çıkartılması gerekebilir inşlh kistik bir yapıdır diyeceğim ama kist duvarının çıkması içinde eksizyon gerekir neyse umarım bir an önce iyileşir yavru geçmiş olsun

BerruEce

Bilgileriniz için çok teşekkürler şimdi ne yapsak en sağlıklısı olur ne yapacağımızı bilemiyoruz çevrede 2 tane veteriner var bizde ilk en büyüğüne götürdük bunları yaptılar ultrasonu istiyorum ama yanaşmadılar hiç hemen geçiştirdi görünmez diye