Kedim Bebeğimi Tırmalıyor Yardım

Tusan

Merhabalar şubat doğumlu dişi bir tekirim var parazit karma aşılarını yaptırdım başlarda daha sakindi kucağımızda uyurdu evin heryeri ona serbestti 1 yaşında evladımla oyun oynadığını sanıp çizmeye başladı kulaklarını geriye yaslayıp ordan oraya koşup zıplayıp elimize bacağımıza tırnak geçirmeye başladı tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

17 CEVAP

Tusan

Su atıyoruz müptezel oldu suya kafa atıyor :)

ugurcil

kolonya olmaz Limon ya da portakal kabuğuna bebeğin yanındayken temas ettirin bir daha gelmez ya da ikinciye gelmez ama gelmez sonuçta. Fısfısla bir kere su sıksanız bile yeter, şişeyi görünce zaten tabanway. Benim kedilere terlik attım kavga ettikleri için, bir kez ama. ıskaladım bilerek, artık yere eğilip ayağımdaki terliğe uzanır gibi yaptığımda çil yavrusu gibi dağılıyorlar.

Emirrckr

Gerçekten tatlı dille uyarmak en çok işe yarayan şey.
Biz mesela adını normalden daha vurgulu seslendiğimizde kızdığımızı anlıyor.

Cennet29

Aslında bebeğe şımarıyor kendine daha yakın hissettiği için :) böyle yaptığı zamanlar oltayla oynatıp dikkatini çekebilirsiniz. Birde oltaya avuç içi kadar bir peluş oyuncak bağlarsanız onunla oynarken tartaklayıp ısırabilir enerjisini de atmış olur. Benim kedimin peluş oyuncaklı oltası var beni ısırmaya çalışınca hemen onu cıkarıyorum onu hırpalıyo bi süre sonra yoruluyo ztn

Tusan

Aynısını bende yaptım sürekli takip edemediğimiz için oyun kötü bitiyor kısırlaitırma çözüm olurmu

Tusan

Aynısını bende yaptım sürekli takip edemediğimiz için oyun kötü bitiyor kısırlaitırma çözüm olurmu

cibvesushi

Kısırlaştırmak için çok erken bence veterinerinize danışarak hareket edin ama benim erkek kedim de çok yaramaz ve oyun oynarken çok sert ısırıyor bunu yapmasını engelleyemedim farkında değil çünkü canımızın yanmadığını düşünüyor ama bir sprey şişesine su koyup canımı yaktığında birkaç defa sıktıktan sonra sprey şişesini gördüğünde otomatik o davranışını yapmayı bırakıyor ve sakinleşiyor belki bunu deneyebilirsiniz.

cibvesushi

Su kesmiyorsa kolanya koyun ama direkt ona sıkmayın tabi etrafa filan sıkın kokusunu alınca uzaklaşırr

Sevimcolak

Tırnaklarını da keserseniz ucu küt olursa daha iyi olur

Cennet29

Ben ısırınca biraz yüksek sesle Şşşşş diyorum ısırmayı bırakıyo. Tabi benim kedim yetişkin 2 yaşında o yüzden komutlarıma alışık. Zamanla sizde kedinizi üzmeyecek ama işe yarayacak komutlar bulabilirsiniz. arkadaşın dediği şekilde KOLONYA SIKILMAZ ORTALIĞA. Kediler limon, portakal soğan sarımsak kokularını sevmez. İstrmediğiniz bişey yaptığında koklatın ve HAYIR diyin. Bunu bi süre tekrar edin. O artık öğrenip yapmayacak. Ama gün içerisinde ilgilenmeyi ihmal etmeyin cünkü oyun oynamak ve enerjisini bi şekilde atmak zorunda

Tusan

Yüksek sesle bağırdım birde elimı ısırınca ağzından çekmedim şişşşt dedim işe yaradı

Cennet29

Aynen ısırınca elinizi kolunuzu çekmeyin cünkü o oyun zannediyo. Her Isırdığı an sesli şekilde şşşşş diyosunuz ve o artık hayırı öğrenmiş oluyo 😂

Tusan

Süpersiniz cok tesekkürler

Tusan

Süpersiniz cok tesekkürler

cibvesushi

Kolanyayı sürekli sıkmayı kastetmemiştim bir kez yaptığında şişeyi gördüğünde direkt kolanya var sanıp kaçıyor sıkmaya gerek kalmıyor yani. Soğan sarımsağı da ben önermiyorum bir kez kedim koklamıştı ve eonrasında gözleri puslandı ne oldu diye uzun süre düşündük veterinerimiz söyledi soğandan olabilir diye her türlü dikkatli olmakta fayda var. :)