Kedilerde Çip Mevzusu

Aristojum

Kesimi cipletmedim. Asi yaptiracagim (2.5 yaşında) ceza alır mıyım?

7 CEVAP

AsumanAtilgan

Almazsınız, bende üç tane besliyorum, taktırmadım. Sordum veterinere, çipsiz olanlara da bakıyoruz dedi

Catsusam

Sokak kedisi sadece bakıyorum diyin birşey olmuyor.

tengrist

eğer gittiğniiz veteriner ihbarda bulunursa evet, bulunduğunuz ilçenin hayvan barınağına/bakım evine gidin ve yeni sahipleneceğinizi söyleyip sahiplendirme formu doldurtun. sonra o form ile ilçe tarım müdürlüğünde ve ya özele gidip çip taktırıyorsunuz. zaten sanırım şu anda çip sıkıntısı yaşandığı için onlarda kayıt yapıp form dolduruyor, son durum nedir bilemem. sevgiler

Sevimcolak

Hiçbir şey olmaz keşke de taktirmasaydım diyorum insanları bir galeyana getirdiler korkuttular o dönem ama bakıyorlar veterinerler Allah'a şükür ki çipsiz hayvanlara da

Ceza almazsınız. Çip mevzusunu veteriner hekimimize sordum. Çip takılmayanları da tedavi ediyoruz,aşısını yaptırıyoruz dedi. Ama tabiki bu durum hekimden hekime değişir, ihbar ederlerse ceza alabilirsiniz. Size tavsiyem veteriner hekimi arayıp sahiplenmek istiyorum derseniz onlar size yardımcı olurlar.

Sevimcolak

Sahiplenmek istiyorum derseniz önce ilçe tarıma gidip sokak hayvanını sahiplenmek istiyorum diye orada kayıt açtırmak gerekiyor.