Kedim Ne Zaman Doğurur?

Bicanzorlu

Merhaba arkadaşlar kedim hamileliğinde 2 ayını doldurdu.
Son 1-2 gündür memeleri iyice süt ile doldu.
Tahmini ne zaman doğumu başlar ?
Doğumu başlamadan önce belirtiler olur mu nasıl anlarız?

5 CEVAP

aslihan_e

Şeffaf, beyaza çalan akıntı gelirse anlarsınız ancak. Bir hafta içinde falan doğurabilir, gün bilemeyiz. Bağırmaya başlayabilir veya aşırı eşeleme davranışı gösterebilir.

Emirrckr

Sütler dolduysa az kalmış demektir.
Doğumdan önce eğer bir yuva belirlemişse oraya gidip bir süre bekleyebilir.(hatta bunu 2-3 gün önceden yapmaya başlıyorlar.)
Son güne girildiğinde,miyavlamaları artar,huzursuz görünür sizi yanına çağırıp yuvasına götürebilir.
Karnını okşatabilir.
İştahı az olması muhtemel hatta yemek yemeyi reddedebilir.
Birde tüm bağırsak sistemini boşaltır tuvalete çıkarak.
Bu sayede doğumu vücuda hazır oluyor.
Doğumdan birkaç saat önce o akıntılar gelecek ve ıkınmalar,kasılmalar da başlayacak.
Zaten doğumun son günü bu belirtilerle çok rahat anlaşılıyor.
Sadece yarın mı olur öbür gün mü olur bilinmez.
Şu an sanırım 61.gündesiniz.
Ortalama 63 günde falan doğum gerçekleşiyor ama 65'e kadar yolu var.
Eğer gecikirse bir veteriner hekime danışmak gerek.

irmtnc3

Ay hala evindeki hayvanları bilinçli çiftleştirenler var 🤦🏼‍♀️🙄

Bicanzorlu

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar

Bicanzorlu

Kedilerim sağlıklı şekilde doğdu arkadaşlar
Tavsiye yazmak için değilde elestirmek için yazan arkadaş
Akıl almaya ihtiyacım yok