Scottish Fold

Scottish fold cinsi erkek kedim var 1.5 yaşlarında kısırlaştırdıktan sonra aşırı kilo aldı şuan proplan yetişkin kedi maması tüketiyor mamayı 3/1 oranında veriyorum fakat kilo alımı devam ediyor .hangi marka mama kullanmalıyım ve eklemleri için glukosamin past kullanıyorum ayrıca kullanmam gereken vitamin yada ilaç varmı ara ara ağrısı oluyor heralde çok hareket etmiyor yardımcı olabilirmisiniz

2 CEVAP

pablopicasso

Öncelikle geçmiş olsun.

Hangi mamayı kullanırsanız kullanın kesinlikle kısır mama kullanın. Yaş mama sıklığı en aza indirin. Onun yerine yiyorsa, yoğurt, kefir desteği verebilirsiniz. Yada kemik suyu…

Destek olarak paste yanına tablet glukozamin eklemekisiniz. Vet serisi yada onun önereceği diğer marka destekleri.

Sevimcolak

Öncelikle scottish kedileri pek hareketli olmuyorlar diye biliyorum hareketsiz olmasi biraz da bundan olabilir. pablopicassoya katılıyorum tamamen.Kısır mamalar ameliyattan sonra kilo almaya eğilimli oldukları için üretilen denge kontrolü yapılan mamalardir o yüzden yine proplanin kisir mamasını veya baska marka bilemiyorum kullanırsanız daha dengeli kilo alimi olur.Kilosu oldukca eklemlerine de yük bineceginden ağrısı olacaktir.Veteriner hekimler patilerinde belli noktalara bası uyguladiklari zaman eger aşırı tepki veriyorsa scottish kediler için glukozamin tablet öneriyorlar yaşı çok küçük henüz o yüzden paste le baslamanizi anlıyorum ama yetersiz kalabilir agrilari olan bir hayvana.Mamayi da gün icinde aralikli besleme seklinde verirseniz zamanla o duzene alışır diye dusunuyorum