Çok Acil Yardımmm

aybikeyyy

bugün 4aylık tekir kedim uyandığımda epey ince bir dikiş ipi yiyordu. İplik yuvarlandıkça açılmış o da yemeye devam etmiş. Görünce hemen hızlıca ağzından ipi çekmeye başladım. Ben çektikçe ip çıktı. Çok uzun bir yumak çıkarmış oldum. Epey bir yemiş. İp koptu mu yoksa hepsini çıkarabildim mi bilmiyorum. Veterinerimiz ağzından çıkarmış olabilirsiniz dedi. Fazla öğürmedi ip de sadece ıslaktı o yüzden mideden ipi çekmemiş olabileceğimi düşündük. Evde yavru kediler için vitamin vardı belki kıvamı itibariyle malt yerine geçer diye onu verdim. Şimdi işe gitmek zorundayım. Çocuk evde yalnız kalacak. Bırakabileceğim kimse de yok. Veterinerimiz kakasını yapmazsa sıkıntı olabileceğini söyledi sizin bi öneriniz var mı?

6 CEVAP

Sevimcolak

Etrafta bu tarz şeyler bırakmayın Allah korusun ip bağırsağa dolanır sonradan uzuleceginize en baştan önlem alın ki kafanız rahat etsin inanın ben takıntılı oldum her şeyi kaldırıyorum civciv gibi yerde olan şeyleri küçük ipleri nesneleri topluyorum belli olmaz hayvanların sağı solu inşallah sorun olmaz kedinizde de🙏

aybikeyyy

İpi nerden buldu çıkardı hiç anlamadım. Bizimki maalesef çekmeceleri açabilmeye başladı. Yoksa ortalıkta bırakmıyorum tabi ki. Önceleri çorap çekmecemi açıp çoraplarımla oynamaya başladı. Artık bunu hangi çekmeceden çıkardı bilmiyorum. 4 aylıkken çekmece açabiliyor büyüyünce kimnilir neler yapacak 😅

benim kedim de yemişti yavruyken kakasından çıkmıştı. bi kere kurdele yemiş kusmuş. etrafta çok bırakmıyorum çünkü yiyor hemen benimki de. kakasını kontrol edin çıkarmazsa vet bi kontrol ettirin isterseniz.

Cennet29

Eve gittiğinizde etrafta kusmum var mı varsa ip çıkmış mı diye kontrol edin. Kakayı mutlaka inceleyin ip çıkmış mı diye. Eğer kaka falan yapmassa veterinere gitmesi gerek. Kaka yapar normal hayatına devam ederse yemesinde içmesinde sıkıntı yoksa korkmayın

aybikeyyy

Arkadaşlar önceki sorulara baktım. Kedisi ip yiyen illa ki olmuştur diye. İnsanlar 10cm den söz ediyor. Benimki çok uzundu.
Böyle bi durum yaşayan var mı?
Tıkanması çocuğun bağırsakları 🥺

Sevimcolak

aybikeyyy doğrudur bizimki de açıyor çekmeceleri içine girip uyuyor bazen😃