Kedimin Dışkısında Kan Var

SirKukla

Merhaba, kedim için Felicia balıklı yetişkin maması aldım iki gündür Royal canin mamasına azar azar katıp kullanıyorduk. Bu sabah kakasını yaptıktan sonra poposunda kan gördüm. Baktım ki dışkısı da çok katı değil. Hemen veterinerimizi aradım, mamadan kaynaklı olabileceğini söyledi. Şu anda dışkı takibi yapacağım önümüzdeki üç gün. Sizde de böyle mamadan kaynaklı kanlı dışkı problemi oldu mu? Olduysa nasıl sonuç verdi?

6 CEVAP

Cennet29

Felicia kısır somon kedimi şiddetli ishal yapmıştı kedim bi deri bi kemik kaldı o lanet mama yüzünden içinde artık her ne varsa. Royal canine devam edin bence

Cennet29

Proplan balık denediniz mi onu deneyebilirsiniz. Hills ve bozita bakabilirsiniz. Advance ve Exclusion markalarını da inceleyebilirsiniz 💐 içinize sinen ve bütçenize uyanı tercih edebilirsiniz

Teko-Sarmus

Evet bizim iki kedimiz var biri 9 biri 10 aylık ve her zaman royal canin kuru ve yaş mamalarını yerler. Kedilerimizden birinde yumuşak kıvamda dışkısının üzerinde açık kırmızı kan vardı, Kameradan inceledik odada kedi ne yemiş ne yapmış olabilir diye, Bir iki tane kurt sineği avlayıp yediğini tespit ettik. Kendimiz tıp doktoruyuz aile hekimiyiz veteriner hekim değiliz, Ama mikroptan olduğu kesin. Zaten ateşi de çıktı kedimizin bir de halsizliği vardı, Yemden olsa her ikisinde de olurdu belirtiler. Kesinlikle mikroptan, Sonraki gün tamamen düzeldi.

Coconutbey

Felicia aslında orta segment bizim vet öyle söylemişti ama sizin kedinize malesef dokunmuş :( geçmiş olsun düzelir umarım

SirKukla

Demek öyle. Keşke daha düzgün araştırsaydım mamayı, ben orta segment bir mama diye düşünüp almıştım oysaki. Hemen kaldırdım zaten. Tavuklu mamaya çeşitlilik olsun farklı bir tat olsun diye balıklı mamalara bakıyordum bunun fiyatı uygundu. Sizin önerebileceğiniz balıklı mama var mı ?

SirKukla

Teşekkür ederim, ishali hemen düzeldi mamayı kaldırınca. Sokaktaki kedilerime Reflex veriyordum, felicia da eklenmiş oldu. Hem balıklı hem tavuklu yiyebiliyorlar şimdi. Sokaktakilere önceden de felicia yedirmiştim bir sıkıntı görmediğim için şimdi de sorun olmadı tabii.