Yavru Kedi Kustu?

aytunccc123

2 aylık yavru kedim sabah kustu henüz mama yememisti beyaz sivi kustu belki emdiği süt olabilir bilmiyorum ama kuytuya kustu ardından da annesi yalayarak temizledi orayı o yüzden tam inceleyemedim hareketliliginde keyfinde bi şey yok kardeşiyle kosturup oynuyor ardından biraz mama yedirdim arkasindan da tekrar annesini emdi şuan uyuyor problem yok endiselenmeli miyim?

8 CEVAP

aslihan_e

Hızlı yemesinden bahsettim site reklamı yapmadım ki. Artık hayvanın mamayı hızlı yemesinden bahsedersek sansür mü alacağız, ilginç.

Emirrckr

Bir muayene yaptırın evet arkadaşın da dediği gibi.
İştahı da yoksa problem olabilir.
En azından iç-dış parazitlerini de yaptırırsınız,zamanı gelmiş.
Mevsim yaz sonuçta,her yerden pire,kene vs.kapabilirler.

Emirrckr

Gün içinde gözlemleyin,tekrar kusarsa veteriner hekime götürün hemen.
Tek bir kusmanın pek çok farklı sebebi olabilir ama birkaç defa kusarsa durum ciddi olabilir.

aytunccc123

Tekrar kusmuş azda olsa ama keyfinde bisey yok napmaliyim

aslihan_e

Yavru kedi ************ yeme dışında kusarsa akla ilk önce iç parazit gelir. Veterinere götürürsünüz, farklı hastalık semptomu var mı bakar. Ateşi var mı mesela. Kan testi yaptırabilirsiniz. İç parazit uygulaması yapıldıktan hemen sonraki bir iki kakayı kontrol edersiniz parazit var mı, ondan mı kusmuş diye. Zaten 2 aylık yavruya iç parazit uygulaması gerekli. İsterseniz hapını alın, çeyreğin yarısı gibi minik bir parçasını yutturun ama maddi imkan varsa mutlaka işi veterinere bırakın, o kontrol etsin.

aytunccc123

Anladım çok sagolun o zaman bi veteriner muayenesi gerekiyor ne olursa olsun
Şimdilik tekrar kusmadi ishal falan da yok sadece kardeşine göre daha iştahsız yiyor sanki birde yerken ağzını pek acmiyor sadece yalıyor neden böyle oldu anlamadim kardesi nerdeyse bir tabağı bitiriyor buna ise zar zor yediriyorum oncedende çok iştahlı degildi simdi iyice gitti

aytunccc123

Bu sabahta diğer kardesi kustu yine hiçbir şey yedirmemistim ama dün çok yediler ondan mı bilmiyorum beyaz beyaz kustu emdiği sütleri çıkardı sanki neden böyle oldu anlsmiyorum keyiflerindede bi şey yok kosturup oynuyorlar

aslihan_e

Ateşleri çıkıyorsa kusabilirler. Mutlaka veterinere götürün.